Partnerzy portalu

Szczecin: Koncert "Tym, którzy nie powrócili z morza" – w sobotę

  • PAP
  • 8 czerwca 2020 - 09:24
Coroczny koncert plenerowy "Tym, którzy nie powrócili z morza" na szczecińskim Cmentarzu Centralnym odbędzie się w sobotę – poinformowała Opera na Zamku w Szczecinie. Publiczność będzie obowiązywał rygor sanitarny.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Koncert odbędzie się w pobliżu kaplicy głównej szczecińskiego Cmentarza Centralnego "wśród symbolicznych grobów, tych, których morze zabrało na wieczną wachtę". "Muzyce, jak co roku, towarzyszyć będzie gra świateł, potęgująca nastrój wieczoru" - poinformowała rzeczniczka Opery na Zamku w Szczecinie Magdalena Jagiełło-Kmieciak.

Odbędzie się też - skromniejszy niż dotychczas - ceremoniał morski; zaproszony kapitan wybije symboliczne szklanki (uderzy w dzwon okrętowy).

Publiczność usłyszy "Stabat mater" Giovanniego Battisty Pergolesiego, dzieło ukazujące mękę i śmierć Chrystusa z perspektywy cierpienia jego matki. Kompozycja z 1736 r. ukończona została na kilka dni przed śmiercią 26-letniego artysty.

Bilety na wydarzenie dostępne są tylko online. Na widowni będzie mogło zasiąść 150 osób. Publiczność będzie zobowiązana do noszenia na twarzy maseczek ochronnych i zachowania dwumetrowych odległości od innych osób. Przed wejściem na koncert trzeba będzie także wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia.

Koncert rozpocznie się w sobotę o godz. 22. Wejście będzie możliwe tylko bramą główną cmentarza, od ul. Ku Słońcu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!