Partnerzy portalu

Szef PSL: powołam kolegium dowódców wojskowych jako organ doradczy prezydenta RP

  • PAP
  • 20 czerwca 2020 - 14:15
Powołanie kolegium dowódców wojskowych jako organu doradczego prezydenta RP, na czele z gen. Waldemarem Skrzypczakiem - zadeklarował na sobotniej konwencji wyborczej w Opolu lider PSL i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Kosiniak-Kamysz podkreślał, że chce wyrazić solidarność i uszanowanie żołnierzom Wojska Polskiego, którzy - jak mówił - z dumą noszą mundury z biało-czerwoną flagą na ramieniu.

"I chcę ich zapewnić, że za mojej prezydentury awanse będą odbywać się w sposób rzetelny. I o nich będą decydować ich przełożeni - wojskowi, a nie politycy. Nie będzie politycznej armii, nie będzie salutowania rzecznikom prasowym, będzie Polska silna wojskiem polskim" - oświadczył lider PSL.

W tym celu - jak zadeklarował - powoła kolegium dowódców wojskowych jako organ doradczy prezydenta na czele z generałem Waldemarem Skrzypczakiem, któremu dziękował za wsparcie i gotowość do służby ojczyźnie w każdym czasie.

Lider PSL zwrócił się też do "bohaterów, którzy od marca walczą z koronawirusem" dziękując im w imieniu swoim i całej Polski za to, że zdali egzamin. "I trzeba też dać wyraz tego podziękowania w postaci premii dla bohatera w wysokości 1500 zł za każdy miesiąc walki z koronawirusem dla białego personelu dla pracowników społecznych, dla pracowników pomocy społecznej, pracowników socjalnych" - oświadczył kandydat Koalicji Polskiej.

Na konwencji głos zabrała też żona lidera PSL Paulina Kosiniak-Kamysz, która podkreślała, że mąż dodaje jej siły i energii. "I wiem, że z wami może być podobnie, proszę zaufajcie mu" - apelowała.

Według niej, Kosiniak-Kamysz to jedyny kandydat, który pamięta i upomina się o prawa kobiet, zna ich problemy. "To on kiedyś pięknie powiedział: Rzeczpospolita jest kobietą, ma kobiecą twarz i tak powinno być coraz częściej" - powiedziała Kosiniak-Kamysz.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!