Partnerzy portalu

Szlachta: zaskoczyło mnie głosowanie Porozumienia

  • PAP
  • Opublikowano: 21 maja 2021 - 11:15
Zaskoczyło mnie głosowanie posłów Porozumienia inaczej niż cały klub PiS, ale gdybyśmy się nie różnili, bylibyśmy jedną formacją - powiedział dziennikarzom poseł Andrzej Szlachta (PiS) o głosowaniu Porozumienia ws. Funduszu Deweloperskiego.

Sejm opowiedział się w czwartkowym głosowaniu za przyjęciem części poprawek Senatu do ustawy o Funduszu Deweloperskim. Posłowie, w tym 11 z Porozumienia, poparli wbrew rekomendacji Komisji Infrastruktury, poprawkę Senatu, która zmierza do obniżenia maksymalnych stawek procentowych, według których ma być wyliczana wysokość składki na Deweloperski Fundusz Gwarancyjny (z 2 proc. na 1 proc. oraz z 0,2 proc. na 0,1 proc.).

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka wyjaśniła w rozmowie z PAP, że "Porozumienie nigdy nie było za podwyższaniem podatków i tutaj, w tym przypadku również uznaliśmy, że ta poprawka będzie słuszna dla środowiska".

"Uczciwie mówiąc to głosowanie mnie zaskoczyło, bo wydawało mi się że w ramach koalicji wszystko było uzgodnione" - powiedział w Sejmie dziennikarzom poseł Andrzej Szlachta.

Zaznaczył, że "ugrupowanie pana Gowina zagłosowało inaczej i to rodzi pewne konsekwencje także finansowe", bo "jeden element wypadł z całego kształtu ustawy".

Zdaniem Szlachty sprawa ta nie zaciąży jednak na dalszej współpracy w ramach Zjednoczonej Prawicy.

"Koalicje mają to do siebie, że łączą pewne formacje, które jednak w pojedynczych obszarach się różnią, gdyby się nie różniły, to by była jedna formacja" - przekonywał. "Podstawowe cele naszej formacji są realizowane" - dodał Szlachta.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!