Partnerzy portalu

Sztab wyborczy Marcina Warchoła: na terenie parków nie ma obowiązku noszenia maseczek

  • PAP
  • 27 marca 2021 - 20:39
Nie ma obowiązku noszenia maseczek m.in. na terenie parków, ale kandydat Solidarnej Polski na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł zobowiązuje się do noszenia maseczki również w miejscach publicznych, gdzie nie ma takiego obowiązku - oświadczył w sobotę sztab wyborczy Warchoła.

Sztab wyraził jednocześnie oczekiwanie, że te same zasady będą obejmowały innych kandydatów na stanowisko prezydenta Rzeszowa, "gdyż nie może być podwójnych standardów".

W sobotę rzecznik rządu Piotr Müller pytany na konferencji prasowej o to, że wiceminister sprawiedliwości, kandydat Solidarnej Polski na prezydenta Rzeszowa Marcin Warchoł pojawia się na spotkaniach wyborczych bez maseczki, ocenił, że zachowanie wiceszefa MS jest "zaskakujące".

"Dla mnie to zachowanie pana ministra Warchoła jest zaskakujące. Szczerze mówiąc mi jest wstyd za to, że w taki sposób może się zachowywać wiceminister w naszym rządzie" - oświadczył Müller.

W sobotę wieczorem oświadczenie w związku z "informacjami medialnymi, iż kandydat na prezydenta miasta Rzeszowa Marcin Warchoł nie miał założonej maseczki", wydał jego sztab wyborczy.

Podkreślono, że zgodnie z rozporządzeniem rządu z 19 marca 2021 roku na terenie parku i zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży, nie ma obowiązku noszenia maseczki.

"Niezależnie od powyższego kandydat zobowiązuje się nosić maseczkę również w miejscach publicznych, gdzie nie ma takiego obowiązku" - napisano.

Sztab wyborczy Warchoła wyraził jednocześnie oczekiwanie, że te same zasady będą obejmowały innych kandydatów na stanowisko prezydenta Rzeszowa "gdyż nie może być podwójnych standardów".

"Dotychczas pojawiali się oni bez maseczki, np. w sklepie, gdzie jest to bezwzględnie zakazane (pani wojewoda Ewa Leniart) czy na konferencji prasowej (Konrad Fijołek)" - czytamy w oświadczeniu. Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart jest kandydatką PiS na prezydenta Rzeszowa. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek jest kandydatem KO, Polski 2050, PSL i Lewicy na to stanowisko.

"W związku z tym, że media jednostronnie poświęcają uwagę tylko jednemu kandydatowi, apelujemy o uczciwe i równe traktowanie wszystkich kandydatów" - napisano również.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!