Partnerzy portalu

Terlecki: myślę, że wszyscy są zdecydowani, aby Igrzyska Europejskie w Krakowie się odbyły

  • PAP
  • 2 listopada 2021 - 10:43
Myślę, że wszyscy są właściwie zdecydowani na to, żeby Igrzyska Europejskie w Krakowie i okolicy się odbyły - podkreślił we wtorek wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS). Jak dodał, obecnie trwa "przepychanka, kto ile ma włożyć do tego pieniędzy".

Wicemarszałek został zapytany w Radiu Kraków, czy "dojdzie dzisiaj do porozumienia" strony rządowej i samorządowej w kwestii organizacji III Igrzysk Europejskich w 2023 r., których gospodarzem ma być Kraków oraz województwa małopolskie i śląskie.

Komentując doniesienia, według których we wtorek mają odbyć się rozmowy w tej sprawie, Ryszard Terlecki ocenił, że obu stronom zależy na rozwiązaniu tej kwestii.

"Myślę, że wszyscy są właściwie zdecydowani na to, żeby Igrzyska Europejskie w Krakowie i okolicy się odbyły" - wskazał polityk. "Jest oczywiście przepychanka, kto ile ma włożyć do tego pieniędzy i jakie trudy przygotowania ponieść, ale środki są zabezpieczone; są plany modernizacji obiektów już istniejących, ale też pewnych inwestycji" - zapewnił wicemarszałek.

Poinformował, że "w razie potrzeby" w planie jest też tzw. specustawa, która pozwoli przyspieszyć uruchamianie koniecznych inwestycji. "Jednym słowem wydaje mi się, że powinniśmy zdążyć, a w tej chwili opinia rządu - i myślę, że także samorządów, nie tylko krakowskiego - jest taka, że Igrzyska powinny się odbyć" - wskazał Terlecki.

"Czy teraz dojdzie (do porozumienia), to nie wiem, tego bym nie był pewien, choć tu jestem optymistą; tak czy inaczej - czy dojdzie dziś, w najbliższych dniach, czy nie - to Igrzyska się odbędą" - podsumował.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!