Partnerzy portalu

Terlecki: rozmawiamy o wariantach wzmocnienia naszej prospołecznej polityki

Rozmawiamy o wariantach wzmocnienia naszej prospołecznej polityki – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki, pytany, czy planowana jest waloryzacja świadczenia "Rodzina 500 plus”.

Na pytanie, jak Prawo i Sprawiedliwość chce przekonać Polaków, by zagłosowali na PiS, Terlecki odparł: "Mamy nadzieję, że nasza wiarygodność jest przekonująca".

- Po drugie - wydaje nam się, a nawet jesteśmy przekonani, że zrobiliśmy dla Polaków tyle, ile było możliwe i że to jednak zauważają. Mam na myśli szczególnie nasze wszystkie programach prospołeczne. Oczywiście, mamy jeszcze parę asów w rękawie i przed wyborami je przedstawimy - dodał wicemarszałek Sejmu.

Dopytywany, czym PiS zaskoczy Polaków przed wyborami i czy wchodzi w grę waloryzacja świadczenia "Rodzina 500 plus" Terlecki stwierdził: "Dobrze o tym wiemy, że waloryzacja tego świadczenia byłaby przydatna".

- Wielokrotnie o tym rozmawialiśmy, ale o decyzji poinformujemy podczas kongresu programowego, kiedy to przedstawimy nasz program wyborczy - dodał.

Indagowany, czy w ogóle takie rozmowy o ewentualnej waloryzacji "500 plus" się pojawiają Terlecki powiedział: "Tak, rozmawiamy o wariantach wzmocnienia naszej prospołecznej polityki".

Kongres programowy o którym wspomniał, ma się odbyć, jak podał, pod koniec czerwca lub na początku lipca. "Wtedy zaprezentujemy nasz program wyborczy" - wskazał.

Świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" w kwocie 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby je otrzymywać trzeba złożyć odpowiedni wniosek.

KOMENTARZE5

  • WoWa 2023-03-27 14:51:31
    Znamy to. To są parówki wyborcze.
  • Major 2023-03-26 10:49:17
    Ma asa w rękawie🤔 Typowy hazardzista ⚡
  • Ila 2023-03-25 14:00:20
    Im tylko w glowie rozdawnictwo naszych pieniedzy dla siebie rowniez biora socjal.Ajakze

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!