Partnerzy portalu

Tomasz Poręba: Polska lokalna potrzebuje dobrych gospodarzy

  • PAP/KDS
  • Opublikowano: 17 września 2018 - 09:53
Plan przeznaczenia 5 mld zł na fundusz naprawy i budowy dróg gminnych i powiatowych, to zdaniem Tomasza Poręby, szefa sztabu wyborczego PiS jest mocną stroną programu samorządowego PiS.
  • Szef sztabu wyborczego PiS europoseł Tomasz Poręba był w poniedziałek (17 września) gościem TVP 1. 
  • - To, czego potrzebuje Polska lokalna, to właśnie dobrych gospodarzy - gospodarzy, którzy będą chcieć z rządem współpracować - mówił na antenie.
  • Jego zdaniem plan przeznaczenia 5 mld zł na fundusz naprawy i budowy dróg gminnych i powiatowych jest mocną stroną programu partii rządzącej na wybory samorządowe. 

- Wiadomo, że nie muszą się we wszystkim (z rządem) zgadzać - ale jednak współpracować, rozmawiać, po to, żeby potem przełożyły się te rozwiązania na pomyślność, na dobro wspólne, czyli na rozwój poszczególnych regionów, miast, czy wsi - dodał polityk.

Poręba podkreślił, że dla PiS "mocnym programem" na wybory samorządowe jest plan przeznaczenia 5 mld zł na fundusz naprawy i budowy dróg gminnych i powiatowych. Ostrzegł jednak, że powodzenie tego planu w dużej mierze będzie zależało od władzy lokalnej. - Wiadomo, że to władza lokalna będzie musiała o te środki aplikować. I kiedy mówimy "potrzebujemy dobrych gospodarzy" - to również takich, którzy będą sprawnie o te środki występować - tłumaczył.

Czytaj więcej: Dziś ostatni dzień na zgłaszanie kandydatów na radnych

Szef sztabu PiS dodał, że w kampanii wyborczej na pewno będą pojawiać się tematy centralne. - Nie możemy oczywiście tej tematyki centralnej, przekazu centralnego, rządowego czy partyjnego z tej kampanii wykluczyć - tym bardziej, że wiele programów, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przygotuje, przygotował, będzie wdrażał w najbliższych miesiącach, dotyczą właśnie samorządu - zauważył.

- Zależy nam na tym, żeby to była kampania bardzo merytoryczna i programowa, żebyśmy się z naszymi konkurentami politycznymi zderzali, czy konkurowali z nimi na programy i na właśnie wizję Polski, którą prezentujemy, a oni tak mocno kontestują: czyli Polski silnej, suwerennej, pewnej siebie - mówił Poręba.

Pytany o sojusz kandydata na prezydenta stolicy Patryka Jakiego z Piotrem Guziałem, szef sztabu PiS ocenił, że chcąc wygrać wybory, trzeba mieć bardzo szeroko otwarte skrzydła i ręce. - I tych wszystkich, którzy może ideologicznie różnią się od nas, ale podzielają naszą generalną wizję budowy mocnej, suwerennej ojczyzny, przyciągać do siebie - dodał. - Myślę, że właśnie ten kierunek, który w Warszawie jest realizowany, przełoży się na sukces Patryka Jakiego - ocenił.

Poręba stwierdził również, że decyzja Patryka Jakiego o wzięciu bezpłatnego urlopu w Ministerstwie Sprawiedliwości do czasu zakończenia kampanii wyborczej pokazuje uczciwość wobec wyborców. - Myślę że ten ostatni miesiąc na urlopie to jest dobry pomysł - podkreślił europoseł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!