Partnerzy portalu

Trwa przesłuchanie prezydenta Ostrowca Świetokrzyskiego

W śląskim wydziale Prokuratury Krajowej w Katowicach rozpoczęło się przesłuchanie prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego – poinformował rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński. Jarosław G. został zatrzymany przez CBA we wtorek w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

We wtorek około południa funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie na polecenie Prokuratury Krajowej zatrzymali prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława G. Jak informowało CBA, do zatrzymania doszło "w ramach śledztwa dotyczącego przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej".

Zaznaczono, że funkcjonariusze przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, urząd miejski oraz inne miejsca na terenie woj. świętokrzyskiego. "Zabezpieczono dokumenty i nośniki danych, które mogą mieć znaczenie dowodowe" - wskazano.

Prokurator Łapczyński powiedział PAP, że przesłuchanie prezydenta Ostrowca Św. rozpoczęło się w środę przed południem. "Postępowanie początkowo prowadzone było w sprawie. Po przedstawieniu zarzutów będzie to już postępowanie prowadzone przeciwko konkretnej osobie" - podkreślił rzecznik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Prokurator dodał, że po zakończeniu przesłuchania zapadnie decyzja o ewentualnych środkach zapobiegawczych wobec Jarosława G.

To kolejne postępowanie toczące się ws. prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego w ostatnich latach. W 2018 roku Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej zarzucała Jarosławowi G. przekroczenie uprawnienia przy procedurach dotyczących przetargów śmieciowych z 2016 r. poprzez "uniemożliwienie złożenia prawidłowych ofert podmiotom innym niż podmiot dotychczas świadczący te usługi". W 2020 roku do sądu trafił akt oskarżenia. W maju 2021 roku Sąd Okręgowy w Kielcach prawomocnie uniewinnił samorządowca, a pod koniec 2022 roku Sąd Najwyższy oddalił kasację wniesioną przez prokuraturę.

Jarosław G. jest prezydentem Ostrowca Św. od 2014 r. To były poseł wybrany do Sejmu z list PSL w 2011 r. i były wiceprezydent Ostrowca (2006-2011).

 

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!