Partnerzy portalu

Trwają wybory w Trzebiatowie

Mieszkańcy Trzebiatowa (Zachodniopomorskie) wybierają w niedzielę nowego burmistrza. O stanowisko walczy czterech kandydatów.

Poprzedni burmistrz Trzebiatowa Zdzisław Matusewicz został odwołany w referendum pod koniec lutego br.

Jak powiedział pełnomocnik gminy ds. wyborów i sekretarz gminy Andrzej Kuliberda, 10 obwodowych komisji wyborczych rozpoczęło bez problemów pracę o godzinie 7.00, o godzinie 8.00 otwarto także 11 komisję w domu pomocy społecznej.

Do udziału w wyborach uprawnionych jest około 13 tys. mieszkańców Trzebiatowa. Swój głos będą mogli oddać lokalach wyborczych do godziny 21.00.

O stanowisko burmistrza Trzebiatowa walczy czterech kandydatów: Bogusław Barański zgłoszony przez KWW "Solidarna Gmina", Józef Domański z PO, Stefan Warcholak z PSL i Małgorzata Wysoczańska z PiS.

Przedterminowe wybory w Trzebiatowie zarządził premier po tym, jak mieszkańcy w referendum pod koniec lutego br. zdecydowali o odwołaniu z funkcji burmistrza Zdzisława Matusewicza. Za odwołaniem zagłosowało wtedy 3 058 osób, przeciw - 200. Frekwencja wyniosła 27,14 proc.

Matusewicz był burmistrzem Trzebiatowa drugą kadencję. Startował z Komitetu Wyborczego "Dobry Samorząd".

Jego przeciwnicy wytykali mu niekompetencję i niegospodarność oraz stały konflikt z radą miasta. Sam Matusewicz podkreślał, że za jego kadencji bezrobocie w Trzebiatowie jest najniższe w powiecie, a dług gminy zmniejszył się o 14 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!