Partnerzy portalu

Trzaskowski: rząd nie chce współpracować z samorządowcami, chce odebrać im możliwości rozwoju

  • PAP
  • 6 lipca 2020 - 10:33
Rząd nie tylko nie chce współpracować z samorządowcami, ale tak naprawdę przez to, że byliśmy niepokorni, że pokazaliśmy kręgosłup, chce nam odbierać możliwości rozwoju - powiedział w poniedziałek w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) kandydat KO na prezydent Rafał Trzaskowski.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Podczas spotkania z mieszkańcami w Kędzierzynie-Koźlu Trzaskowski, prezydent Warszawy, mówił o roli samorządów. Jak zaznaczył, samorządowcy dokładnie wiedzą, co jest problemem lokalnych społeczności i wiedzą, jak te problemy rozwiązać, "pod warunkiem że rządzący nie będą próbowali samorządów przez cały czas atakować i ograniczać ich uprawnień".

"A niestety to się dzieje. To jest również walka w obronie samorządności. Samorządom zabiera się uprawnienia, pieniądze, samorządom się nie pomaga w tych bardzo trudnych czasach" - stwierdził kandydat KO. Dodał, że "gdyby nie ciężka praca samorządowców prze ostanie 30 lat, "to Polska, by tak wspaniale nie wyglądała". "Chciałem państwu podziękować za tę pracę i obiecać, że nie damy sobie zabrać dumy z tego, co się udało zrobić" - powiedział Trzaskowski.

Podkreślił, że dziś ważne jest, by wspierać takie miasta jak Kędzierzyn-Koźle, które "mają swój własny potencjał i nie muszą nikogo o nic prosić, bo są w stanie świetnie się rozwijać".

"Natomiast niestety dzisiaj sytuacja wygląda w ten sposób, że rządzący mówią o współpracy, natomiast nie chcą pomagać nigdy tam, gdzie można rozwiązywać problemu lokalnie. Bardzo są nieskorzy do tej pomocy" - powiedział. Zaznaczył, że budowa portu śródlądowego w Kędzierzynie-Koźlu jest właśnie "idealnym przykładem" takiej sytuacji.

"Rząd nie tylko nie chce współpracować z samorządowcami, ale tak naprawdę przez to, że byliśmy niepokorni, że pokazaliśmy kręgosłup, chce nam odbierać możliwości rozwoju naszych miast, miasteczek i polskiej wsi" - oświadczył kandydat KO na prezydenta.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!