Partnerzy portalu

Trzęsienie ziemi w rządzie. Rezygnuje trzech ministrów i marszałek Sejmu

 • bad/PAP
 • Opublikowano: 10 czerwca 2015 - 18:15 | Zaktualizowano: 11 czerwca 2015 - 10:13
Ministrowie Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski zrezygnowali z zajmowanych stanowisk.

Decyzję na specjalnie zwołanej konferencji prasowej ogłosiła w KPRM premier Ewa Kopacz.

Rezygnuje trzech ministrów, czterech wiceministrów, marszałek Sejmu

Dymisje złożyli minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister sportu i turystyki Andrzej Biernat oraz minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński.

- Radosław Sikorski zadeklarował gotowość ustąpienia z funkcji marszałka Sejmu - powiedziała premier Ewa Kopacz.

Zrezygnowali również podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Rafał Baniak, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Tomasz Tomczykiewicz, a także szef Zespołu Doradców Politycznych Prezesa Rady Ministrów Jacek Rostowski.

Ponadto minister Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych. Pozostaje szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Premier Ewa Kopacz poinformowała także, że nie podpisze sprawozdania za 2014 r. Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta. Będzie się to wiązało ze zmianą na tym stanowisku.

Wszystkie decyzje mają związek z publikacją w internecie materiałów ze śledztwa z tzw. afery podsłuchowej.

- Rozmawiałam z osobami, które pojawiają się na taśmach. Wspólnie uznaliśmy, że nie możemy czekać - powiedziała Kopacz na briefingu prasowym. Jak zaznaczyła, w okresie wyborczym Polacy czekają na programy i propozycję partii i PO ma dzisiaj "bardzo konkretną propozycję". - Nigdy, dopóki jestem premierem, nie pozwolę na grę taśmami w tej kampanii - podkreśliła szefowa rządu.

- Dzisiaj po tych rozmowach mogę powiedzieć z satysfakcją, że ci, którzy są ofiarami tych nielegalnych podsłuchów, osoby o których wspomniałam, dzisiaj wykazały się szczególną odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do swoich stanowisk - powiedziała Kopacz.

KOMENTARZE11

 • dajan55 2015-06-13 21:08:28
  Ja to sobie śpiewam - nie pomogą fale Wisły - a jak sobie Kopacz zaśpiewa ???. Pewnie cieniuuuuuuutko !?.
 • ... 2015-06-11 16:28:59
  Do życie jest okrutne!: sam byś go podpalił tak jak budkę pod ambasadą?
 • 1212 2015-06-11 13:38:52
  ... ofiary nielegalnych podsłuchów... ktoś na mnie napluł

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!