Partnerzy portalu

Tusk ruszy w objazd po kraju

  • PAP
  • 23 kwietnia 2013 - 16:13
Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że jeszcze w kwietniu rozpocznie objazd po kraju. Jak mówił, zdaje sobie sprawę, iż jedzie po to, by usłyszeć "słowa gorzkie, a nie życzenia urodzinowe". Tusk ocenił jednak, że rozmowy z ludźmi dobrze służą politykom.

Premier powiedział na wtorkowej konferencji prasowej, że rozpocznie pierwsze wizyty w różnych miejscach w Polsce jeszcze w kwietniu i będzie je kontynuował w maju, który - jak mówił - "będzie pod tym względem intensywny".

"Ja sobie zdaję sprawę, że pojadę do ludzi usłyszeć bardzo złe rzeczy. Wiem, jak ludzie są wkurzeni, nie zawsze powody są adekwatne do poziomu emocji, ale będę spotykał się właśnie po to, by usłyszeć słowa gorzkie, a nie życzenia urodzinowe. Także tu nie mam żadnych wątpliwości" - powiedział szef rządu.

Czytaj też: Premier skonsultuje wydawanie środków UE osobiście z każdym województwem

Nawiązując do objazdu kraju przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi, kiedy to podróżował autobusem (nazwanym przez media "tuskobusem"), premier powiedział, że nie będzie teraz rozstrzygał o środkach lokomocji. "Nie będą to także wyścigi z liderem partii opozycyjnej. Mam zamiar dotrzeć do wielu miejsc, ale nie po to, żeby wyprzedzać czas kampanii wyborczej. Wybory mamy za ładny kawałek czasu" - powiedział premier.

"Zdecydowanie ważniejsze dla mnie jest jakby takie ponowne zakorzenienie naszych decyzji i naszych refleksji na poziomie Rady Ministrów w tym, co ludzie rzeczywiście czują" - zaznaczył szef rządu. Jak mówił, z jego punktu widzenia obecność w różnych miejscach w Polsce "jest zawsze kapitalna, jeśli chodzi o edukację i przywraca także takie zdrowe proporcje w widzeniu rzeczywistości, bardzo dobrze politykom służy".

Już w lutym premier Donald Tusk zapowiadał, że w ramach planowanego objazdu Polski będzie chciał odwiedzić każde województwo. Zapowiedział konsultacje w sprawie wydawania środków unijnych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!