Partnerzy portalu

Tymczasowy wójt Niegosławic

  • PAP
  • 16 grudnia 2011 - 18:46
W piątek premier Donald Tusk wyznaczył Danutę Wojtasik do wykonywania zadań i kompetencji przebywającego w tymczasowym areszcie wójta Niegosławic.Samorządowiec usłyszał zarzuty korupcyjne.
Rzecznik wojewody lubuskiego Paweł Siminiak poinformował, że nowe obowiązki Danuta Wojtasik wykonywać będzie w okresie tymczasowego aresztowania dotychczasowego wójta, "jednak nie dłużej niż do dnia wygaśnięcia jego mandatu". Wojtasik do tej pory była sekretarzem tej gminy.

Czytaj też: Wójt gminy Niegłowice w areszcie

Wójt gminy Niegosławice jest podejrzany o przyjęcie i żądanie łapówki w zamian za zlecanie robót drogowych w gminie. Sąd aresztował go na początku grudnia.

Jak informowała Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze, zarzuty obciążające wójta dotyczą przyjęcia 300 tys. zł i żądania kolejnych kilkuset tysięcy od przedsiębiorcy, który wygrał przetarg na wykonywanie robót drogowych. Ten przedsiębiorca o próbie korupcji powiadomił prokuraturę.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. 51-letni Marek S. pełni funkcję wójta Niegosławic od 18 czerwca 1990 r.
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!