Partnerzy portalu

Ustanowiono pełnomocnika ds. rodzin

  • PAP
  • 6 września 2013 - 07:41
Minister sprawiedliwości Marek Biernacki ustanowił pełnomocnika do spraw Konstytucyjnych Praw Rodziny, dowiedziała się "Rzeczpospolita".
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Została nim Anna Andrzejewska, jedna z inicjatorek powstania Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" i wieloletnia działaczka organizacji zajmujących się sprawami rodziny. Oficjalnej nominacji na stanowisko można spodziewać się w przyszłym tygodniu, twierdzi gazeta. Obok Andrzejewskiej w resorcie zostanie powołany cały zespół - od 3 do 8 osób specjalizujących się w polityce rodzinnej.

Z informacji "Rz" wynika, że nowa pełnomocnik zajmować się będzie przede wszystkim przypadkami nadmiernej, i nie do końca oczywistej, ingerencji władzy w rodzinę. Andrzejewska ma być osobą, która spojrzy na sprawę nie z punktu widzenia konkretnego przepisu, ale z "ludzkiego" punktu widzenia.

Do zadań pełnomocnika należeć będzie także stworzenie platformy współpracy między resortem a organizacjami pozarządowymi zajmującymi się rodziną oraz między kuratorami sądowymi a pracownikami socjalnymi. Zajmie się również przeglądem obowiązującego prawa pod kątem jego wpływu na rodzinę.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!