Partnerzy portalu

W bielskim szpitalu wojewódzkim są dostępne bezpłatne szczepionki na grypę

  • PAP
  • 8 listopada 2021 - 13:57
Wolne dawki bezpłatnej szczepionki przeciw grypie posiada szpital wojewódzki w Bielsku-Białej. Rzecznik placówki Anna Szafrańska poinformowała w poniedziałek, że szczepić się nimi mogą osoby uprawnione, m.in. seniorzy, którzy ukończyli 75 lat.

"Z bezpłatnej dawki mogą skorzystać także pracownicy laboratoriów, nauczyciele akademiccy, osoby zatrudnione w szkołach wyższych i studenci, doktoranci uczestniczący w zajęciach z udziałem pacjentów. Prawo do bezpłatnej szczepionki mają pracownicy Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej" - zakomunikowała Szafrańska.

Bezpłatną dawkę mogą otrzymać pracownicy przedszkoli, szkół, placówek wsparcia dziennego, interwencyjnych ośrodków readopcyjnych, zakładów opiekuńczo-wychowawczych oraz punktów oświaty innego państwa, znajdującego się na terytorium Polski.

Szczepieniami objęte są służby mundurowe, strażacy OSP oraz ratownicy GOPR i WOPR.

Szafrańska przypomniała, że jesień - ze względu na aurę - jest porą roku, gdy łatwo można się przeziębić lub zachorować na grypę. Huśtawki pogodowe temu sprzyjają. Grypą zarazić się można od osób, które wyglądają na zdrowe. Czasem wystarczy, że skorzysta się z tego samego przedmiotu. "Dlatego się zaszczepić" - podkreśliła.

Szpital apeluje do zainteresowanych o kontakt pod numerem: (33) 810 21 44 lub 810 20 02.

Szpital wojewódzki w Bielsku-Białej jest jedną z największych i najbardziej nowoczesnych placówek na południu Polski. Ma m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!