Partnerzy portalu

W Kołobrzegu 320 paczek z wielkanocnymi potrawami trafi do samotnych i potrzebujących

Wolontariusze Fundacji Wolne Miejsce dostarczą w sobotę samotnym i potrzebującym mieszkańcom Kołobrzegu 320 paczek z gotowymi wielkanocnymi potrawami. Pod wszystkie wskazane adresy trafią one do południa – powiedział koordynator Fundacji w Kołobrzegu Kamil Barwinek.

Pandemia i związane z nią obostrzenia sanitarne po raz drugi nie pozwoliły Fundacji Wolne Miejsce na organizację Wielkanocy dla samotnych w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) w tradycyjnej formule. Trzecia edycja tej akcji ponownie odbywa się z dowozem do domu paczek z gotowymi wielkanocnymi potrawami. W sobotę pod wskazane adresy trafi 320 paczek.

- Ich rozwożenie rozpoczęliśmy po godzinie ósmej rano, by do południa dotarły do wszystkich, których zaplanowaliśmy wesprzeć. To głównie osoby samotne, starsze. Jest też kilka rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej - powiedział Barwinek.

Zaznaczył, że w rozwożeniu paczek pomaga ok. 20 wolontariuszy Fundacji, a także kilka osób wspiera logistycznie, w transporcie. Dodał, że sama akcja związana z dowozem prowadzona jest w sobotę, by przekazane potrawy obdarowani mogli spożyć podczas wielkanocnego śniadania.

Czytaj też: Gminy dopłacają do odpadów miliard rocznie. Wiemy, ile w poszczególnych województwach

- W każdej paczce są tradycyjne potrawy wielkanocne, w tym bigos, sałatka jarzynowa, mięso gotowane, jaja, wędliny, sery, ćwikła, owoce, słodycze, babka i ciasto jogurtowe, a także życzenia od Fundacji - powiedział Barwinek.

Podkreślił, że ich przygotowaniem w kuchni zorganizowanej w LO im. H. Sienkiewicza od wtorkowego popołudnia do piątkowego wieczora zajmowało się ok. 20 osób. Produkty przekazali lokalni darczyńcy, wśród których - jak podał Barwinek - były miejscowe restauracje, mimo że dla tej branży pandemia to bardzo trudny czas.

Dodał, że do przyrządzenia potraw zużyto m.in. 1300 jaj, 45 kg kiszonej kapusty, po 50 kg marchwi i ziemniaków.

Barwinek wskazał, że mimo iż paczki dowiezione do samotnych i potrzebujących mieszkańców Kołobrzegu nie zastąpią organizowanego przez Fundację tradycyjnego wielkanocnego śniadania na kilkaset osób, wspólnie składanych życzeń i rozmów, to sprawią, że obdarowani nie będą w święta głodni.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!