Partnerzy portalu

W Krakowie odbędą się Targi Łowiectwa. Obrońcy zwierząt apelują, by je odwołać

Pokaz wabienia drapieżników, debata z udziałem rolników, leśników, weterynarzy, myśliwych – to punkty towarzyszące programowi Targów Łowiectwa, które odbędą się w Krakowie. Organizacji wydarzenia sprzeciwiają się obrońcy zwierząt i aktywiści miejscy.
  • Program Targów Łowiectwa jest podzielony na trzy strefy tematyczne: łowiecką, leśną, survivalu i outdooru.
  • Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i aktywiści miejscy są przeciwni organizacji tego wydarzenia. Przygotowali internetową petycję w tej sprawie, pod którą dotychczas podpisało się około tysiąc osób.
  • Stowarzyszenie oraz aktywiści z grupy Akcja ratunkowa dla Krakowa wyrazili oburzenie tym, że patronatem honorowym imprezę objął prezydent miasta Jacek Majchrowski i marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Program Targów Łowiectwa jest podzielony na trzy strefy tematyczne

Targi Łowiectwa Hunt Expo odbędą się w hali Expo w dniach 14-16 kwietnia. Według organizatorów - spółki Targi w Krakowie - mają być "miejscem spotkań dla entuzjastów dzikiej przyrody", "światem przyrodniczych doświadczeń". Zaproszeni są "wszyscy chętnie angażujący się w inicjatywy związane z szeroko rozumianą ochroną dzikiej przyrody oraz edukacją w tym zakresie".

Program wydarzenia jest podzielony na trzy strefy tematyczne: łowiecką - znajdą się tu prezentacje broni palnej, artykułów strzeleckich, książki nt. polowań; leśną - dla osób zainteresowanych gospodarką leśną, odnawialnymi źródłami energii; survivalu i outdooru - dla zainteresowanych spędzaniem czasu na wolnym powietrzu, sprzętem obozowym, akcesoriami obronnymi. W programie towarzyszącym są m.in. konkurs jedzenia suszonej jeleniny lub wołowiny, pokaz wabienia drapieżników, debata z udziałem rolników, leśników, weterynarzy, myśliwych.

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i aktywiści miejscy są przeciwni organizacji targów

Krakowskie Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i aktywiści miejscy są przeciwni organizacji tego wydarzenia. Przygotowali internetową petycję w tej sprawie, pod którą dotychczas podpisało się ok. jednego tys. osób.

"Uważamy, że targi łowiectwa powinny raz na zawsze zniknąć z przestrzeni publicznej naszego miasta, ponieważ są głęboko nieetyczne i szkodliwe. Pod obłudnymi i zakłamanymi hasłami miłości do przyrody propagują bowiem zabijanie zwierząt dla rozrywki i przyjemności, czyli zachowania niegodne cywilizowanego człowieka" - poinformowało stowarzyszenie. Jak oceniło, "już sam pomysł organizacji tego typu imprezy jest skandaliczną próbą promocji i rehabilitacji lobby myśliwskiego".

Stowarzyszenie oraz aktywiści są oburzeni, że imprezę patronatem honorowym imprezę objął prezydent Krakowa i marszałek Małopolski

Stowarzyszenie oraz aktywiści z grupy Akcja ratunkowa dla Krakowa wyrazili oburzenie tym, że patronatem honorowym imprezę objął prezydent miasta Jacek Majchrowski i marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

Obrońcy zwierząt i aktywiści miejscy są również zdumieni tym, że organizatorem imprezy jest spółka Targi w Krakowie, kojarzona z organizacją Międzynarodowych Targów Książki.

Targi Łowiectwa już się odbyły w Krakowie w 2022 r. Wzięło w nich wówczas udział 70 wystawców i ponad 3 tys. zwiedzających.

KOMENTARZE2

  • Justyna 2023-04-04 20:01:39
    Czy obrońcy przyrody wiedzą jak są zabijane kurczaki w ubojni albo świnie. Zacznijcie od siebie naprawiać świat a potem głoście wielkie mowy co jest moralne a co nie. Targi mogą się nie odbyć ale wystawcy, którzy ponieśli koszty nie pozwolą by przez wasze poglądy ponosić straty. Proces zbiorowy na ...poniesione straty ok. 1000 000 zł może da Wam do myślenia. Poznajcie najpierw kulturę Łowiectwa a potem oceniajcie !!!  rozwiń
  • emeryt 2023-03-29 21:41:01
    mordercy

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!