Partnerzy portalu

W Krośnie zorganizowano konkurs dla całych rodzin na konstrukcję z klocków

Rodziny z dziećmi do 14 lat mogą wziąć udział w 8. Rodzinnym Konkursie "Tak się składa..." na najbardziej pomysłową i trwałą konstrukcję z klocków. Konkurs adresowany jest do wszystkich chętnych, niezależnie od miejsca zamieszkania.

- Jeśli więc posiadacie klocki dowolnej, niekoniecznie znanej marki, możecie przygotować pracę konkursową, w całkowicie dowolnej dziedzinie. Chcemy, by konstrukcje były jak najbardziej oryginalne, wymyślone i zaprojektowane przez dzieci, by były owocem dziecięcej wyobraźni oraz pasji - zachęca Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, organizator konkursu.

Głównym celem konkursu jest oderwanie dzieci i młodzieży od portali społecznościowych i gier komputerowych poprzez wskazanie ciekawych form aktywności, podniesienie poczucia własnej wartości i odwagi w podejmowaniu rywalizacji.

Organizator zaprasza do udziału w konkursie "Tak się składa..." całe rodziny, w tym także rodziny zastępcze, z dziećmi w wieku do 14 lat. Ważne, aby w drużynie był co najmniej jeden rodzic i dziecko oraz nie więcej niż dwoje dorosłych.

- Rodzice, dziadkowie, opiekunowie poświęćcie trochę cennego czasu swoim pociechom i z klockami w ręku budujcie dobre rodzinne relacje i przyszłość swoich milusińskich, przyszłych inżynierów, konstruktorów, wynalazców - zaprasza organizator.

Czytaj też: MEiN: o wynagrodzeniach nauczycieli jeszcze porozmawiamy

Zadaniem uczestników jest zbudowanie z klocków trwałej, przestrzennej konstrukcji według własnego pomysłu.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 listopada, a prace konkursowe należy dostarczyć do organizatora 5 listopada. Wszystkie zostaną pokazane na wystawie.

Szczegóły konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronie https://www.rckp.krosno.pl/aktualnosc-1071-8_rodzinny_konkurs_tak_sie_sklada.html

Jury konkursowe oceniać będzie walory artystyczne, technologiczne oraz ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Twórcy zwycięskich prac otrzymają nagrody rzeczowe. Swoich zwycięzców wybierze w głosowaniu także publiczność.

- Najważniejsza w tym wszystkim jest zabawa i radość tworzenia, tak więc wszystkie zgłoszone rodzinne drużyny otrzymają dyplomy i słodkie pyszności - zapewnia organizator.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!