Partnerzy portalu

W poniedziałek po feriach do nauki wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

  • PAP
  • 4 lutego 2023 - 06:21
W poniedziałek do szkół po dwutygodniowym wypoczynku wrócą uczniowie z województw podlaskiego i z warmińsko-mazurskiego. Ich ferie zimowe rozpoczęły się 21 stycznia.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Ferie zimowe przewidziano w czterech terminach.

Jeszcze przez tydzień - do 12 lutego - odpoczywać będą uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego, dla których ferie rozpoczęły się 28 stycznia.

Ostatni w tym roku - od 11 do 26 lutego - odpoczywać będą uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i z zachodniopomorskiego.

Z kolej uczniowie z woj. lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego mieli w tym roku ferie pierwsi w kraju. Odpoczywali od 14 do 29 stycznia.

Następna przerwa w nauce w szkołach - na Wielkanoc - będzie od 6 do 11 kwietnia.

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach ogłasza minister edukacji i nauki na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą wówczas zasadą, terminy ferii w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie, np. jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe są w drugiej połowie stycznia, to w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego, a w kolejnym - na drugą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano, biorąc pod uwagę liczbę uczniów. Z tej reguły wyłączone są woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, gdzie ferie są zawsze na przełomie stycznia i lutego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!