Partnerzy portalu

W Poznaniu będą utrudnienia w ruchu w związku z półmaratonem

Zmiany w organizacji ruchu czekają na kierowców w związku z niedzielnym półmaratonem w Poznaniu. Utrudnienia rozpoczynają się już od soboty; od rana na ul. Grunwaldzkiej w okolicach MTP obowiązuje zakaz zatrzymywania się. Utrudnienia będą też w kursowaniu w komunikacji miejskiej.

Z uwagi na montaż elementów infrastruktury technicznej biegu, już od godz. 6.00 zamknięty będzie odcinek ul. Grunwaldzkiej od ul. Szylinga do ul. Bukowskiej, ul. Bukowskiej od ul. Roosevelta do ul. Zeylanda oraz zachodnia jezdnia ul. Roosevelta od ronda Kaponiera do ul. Bukowskiej.

Ze względu na bieg niezbędne będą czasowe ograniczenia parkowania. Na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ul. Bukowskiej do ul. Szylinga w sobotę 16 października od godz. 8.00 do 24.00 oraz w niedzielę 17 października do godz. 14.00 obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się.

- Na skrzyżowaniach na trasie biegu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna, a w miejscach przecinania się trasy biegu z trasami linii tramwajowych i autobusowych trzeba się liczyć z czasowym wstrzymywaniem ruchu. W rejonie trasy biegu mogą być wprowadzane ograniczenia prędkości i parkowania - prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie. W razie potrzeby na wniosek policji możliwe są inne czasowe zmiany w organizacji ruchu - podał poznański magistrat.

Przejazd tramwajów, autobusów i innych pojazdów ułatwiać będą śluzy nadzorowane przez służby policji i nadzoru ruchu MPK. Dojazd do szpitala przy ul. Grunwaldzkiej możliwy będzie od południa ulicami - Śniadeckich i Stolarską, z kolei dojazd do Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary możliwy będzie od strony ul. Długiej.

Czytaj też: Miasta obwarzanki. Twórczyni sprawiedliwej ekonomii: czy da się ją wdrożyć u nas

- Ograniczenia w ruchu na trasie biegu będą likwidowane sukcesywnie po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Pod numerem 502 622 438 w weekend 15-17 października funkcjonować będzie infolinia Organizatora o zmianach organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - podał magistrat.

Zmiany w komunikacji miejskiej w czasie trwania półmaratonu dotyczyć będą linii tramwajowych nr: 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 18. Uruchomione zostaną też dwie dodatkowe wahadłowe linie tramwajowe nr 92 i 95. Trasy tramwajowych linii nr 1, 12, 16 nie ulegną zmianie.

W miejscach przecinania się tras tramwajowych z trasą półmaratonu mogą nastąpić chwilowe wstrzymania ruchu.

Zmienionymi trasami kursować będą autobusy linii nr: 145, 148, 159, 163, 164, 168, 169, 171, 174, 176, 177, 179, 182, 190, 191, 193, 603. Ulice będą otwierane konsekwentnie po pokonaniu kolejnych odcinków trasy półmaratonu przez uczestników, w związku z czym poszczególne linie stopniowo będą mogły wracać na stałe trasy.

Informacje o zmianach komunikacji miejskiej znajdują się na stronach ZTM i MPK. Z kolei mapa trasy półmaratonu, oraz szczegółowy wykaz ulic, którymi biegać będą zawodnicy znajduje się m.in. na stronie halfmarathon.poznan.pl.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!