Partner portalu

W Radomiu potrzebna krew

  • JS
  • 7 lipca 2017 - 19:54
Jak można przeczytać w informacji zamieszczonej na fanpage Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Konrada Vietha brakuje przede wszystkim grup krwi o czynniku Rh-, zwłaszcza A Rh-. W tej chwili centrum dysponuje tylko jedną jednostką tej grupy. Brakuje także grup 0 RH-, B RH- i AB RH-. Pozostałe grupy krwi również będą przyjmowane.

Krwiodawcy rejestrować mogą się od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: poniedziałek, środa 7.00-14.00 wtorek 7.00 – 18.00 czwartek, piątek 7.00 – 13.30 Krwiodawcą może zostać osoba, która ma od 18-65 lat i posiada dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), która waży powyżej 50 kg, nie chorowała na żółtaczkę, jest zdrowa i w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Potencjalny krwiodawca powinien zapoznać się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnić kwestionariusz dla krwiodawców.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!