Partnerzy portalu

Warmińsko-mazurskie: Powrót zimy: śnieg, ślisko, silny wiatr

  • PAP
  • 8 marca 2023 - 06:29
W woj. warmińsko-mazurskim w nocy spadł śnieg, a że temperatura w wielu regionach spadła poniżej zera śliskie są drogi i chodniki. Meteorolodzy ostrzegają, że w północnych i wschodnich powiatach regionu może też silniej wiać - do 75 km na godz.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak poinformowali PAP dyżurni służb drogowych w środę rano wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie w regionie są przejezdne, ale pracują na nich pługopiaskarki - na drogach krajowych jest ich 30, na drogach wojewódzkich - 47. Drogi krajowe są w większości czarne mokre ale w okolicach Kowali Oleckich i Gołdapi na drodze nr 65 może występować lokalna śliskość.

W całym regionie temperatura spadła poniżej zera - najchłodniej, bo do minus 5 było w okolicach Ostródy, w Nidzicy minus 3. To sprawiło, że po wieczornych, miejscami intensywnych opadach deszczu ze śniegiem i śniegu śliskie są chodniki, czy drogi osiedlowe. W wielu miejscach, np. w Olsztynie, zrobiło się biało.

Służby meteorologiczne ostrzegają, że w północnych powiatach regionu może występować silny wiatr, który w porywach będzie osiągać 75 km na godz. Ostrzeżenie wydano dla powiatów: bartoszyckiego, braniewskiego, Elbląga i elbląskiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, oleckiego i węgorzewskiego. Ostrzeżenia obowiązują do godz. 15.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!