Partnerzy portalu

Warmińsko-mazurskie: Ślisko na wielu trasach w regionie

  • PAP
  • 3 lutego 2023 - 07:27
W piątek rano z powodu warunków pogodowych może być ślisko na wielu drogach w woj. warmińsko-mazurskim - podały służby drogowe. Do godz. 9 obowiązuje alert o oblodzeniach, a w drugiej połowie dnia - głównie na zachodzie regionu - spodziewane są opady śniegu.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale ze względu na panujące warunki pogodowe lokalna śliskość występuje na dk 16 od Orzysza do Ełku i dk 63 od Orzysza do Pisza" - przekazała PAP Monika Braham z olsztyńskiej GDDKiA.

Na odcinku krajowej "szesnastki" od Mikołajek do Orzysza i na dk 63 od Staświn do Orzysza występuje błoto pośniegowe. Lokalna śliskość panuje na dk 57 w Szczytnie i dk 59 - na obwodnicy Mrągowa.

Z kolei na drogach wojewódzkich występuje lokalna śliskość, zajeżdżony śnieg lub błoto pośniegowe. "Takie utrudnienia występują w całym regionie. W nocy przyszedł przymrozek i przeszła fala opadów śniegu" - poinformował PAP dyżurny Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie Zenon Krajza.

Na drogach krajowych pracuje 25 pojazdów zimowego utrzymania, a na wojewódzkich 60 pługopiaskarek.

Na Warmii i Mazurach do godz. 9 w piątek obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników. W drugiej połowie dnia na zachodzie województwa prognozowane są opady śniegu, lokalnie wiatr może powodować zawieje. Na południowym zachodzie spodziewany jest miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Na pozostałym obszarze możliwe słabe, przelotne opady śniegu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!