Partner portalu

Warmińsko-mazurskie: Upał w zachodniej części regionu, możliwe burze z gradem

  • PAP
  • 14 sierpnia 2022 - 15:11
W zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego temperatura w wielu miejscach sięgnęła 29 stopni C. i w ciągu najbliższych godzin może przekroczyć 30 stopni. Burze mogą się pojawić w południowych powiatach - poinformował Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmińsko - Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Upał występuje w powiatach bartoszyckim, braniewskim, działdowskim, Elbląg i elbląskim, iławskim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim, Olsztynie i olsztyńskim oraz ostródzkim.

"Temperatura powietrza osiągnęła 26-29 st.C i w ciągu najbliższych 1-2 godz. miejscami przekroczy 30 st.C. Prognozowana temperatura maksymalna na dziś od 29 st.C do 31 st.C" - poinformowano w komunikacie. Wyższe temperatury możliwe są też na wschodzie, w obszarze Wielkich Jezior Mazurskich.

Obecnie w Giżycku jest 28 stopni C., wieje lekki wiatr, a temperatura wody w Niegocinie wynosi 22 stopnie.

Służby meteo ostrzegają przed możliwymi burzami z gradem w południowych powiatach regionu: nowomiejskim, działdowskim, nidzickim i szczycieńskim.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!