Partnerzy portalu

Warszawa: 11 listopada w centrum stolicy zaplanowanych jest 27 zgromadzeń

  • PAP
  • 8 listopada 2021 - 19:55
11 listopada w centrum Warszawy zaplanowanych jest 27 zgromadzeń publicznych - poinformował w poniedziałek miejski ratusz. Ustalono m.in., że po godz. 8 najprawdopodobniej Rondo Dmowskiego zostanie całkowicie wyłączone dla ruchu kołowego i pieszego do czasu zakończenia wszystkich zgromadzeń w tym miejscu.

"Do dziś wpłynęło ponad 30 zgłoszeń dotyczących organizacji zgromadzeń publicznych 11 listopada w różnych godzinach i lokalizacjach w centrum stolicy. Urząd m.st. Warszawy zarejestrował 27 z nich, natomiast 4 wnioski nie zostały przyjęte ze względu na kolizję z zgromadzeniami wcześniej zaplanowanymi w tym samym czasie i miejscu. Wszystkie zgromadzenia muszą być oddalone o co najmniej 100 metrów" - poinformował magistrat.

Jak dodano, w związku tak dużą liczbą zgromadzeń i z koniecznością organizacji pracy służb miejskich w Święto Niepodległości Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy zorganizowało spotkanie koordynacyjne, w którym wzięli udział przedstawiciele Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Miejskiej, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Transportu Miejskiego oraz Zarządu Oczyszczania Miasta.

"Wiele uwagi poświęcono koordynacji działań na rondzie Dmowskiego. W porozumieniu z policją ustalono, że jako podmiot odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń i mieszkańców miasta, przejmie ona już od godziny 4 zarządzanie ruchem na rondzie, natomiast po godz. 8 najprawdopodobniej zostanie ono całkowicie wyłączone dla ruchu kołowego i pieszego do czasu zakończenia wszystkich zgromadzeń w tym miejscu" - przekazano po tym spotkaniu.

Dodatkowo Zarząd Dróg Miejskich zwrócił się do wykonawcy prac na remontowanym od sierpnia rondzie Dmowskiego o zabezpieczenie placu budowy, aby nie było na nim dostępu do luzem leżących materiałów budowlanych. "Dziś odbyła się w tym miejscu wizja lokalna z udziałem wykonawcy robót i policji w celu ustalenia, które elementy należy usunąć lub zabezpieczyć" - poinformował ratusz.

Ustalono również, że 11 listopada od godz. 10 w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego będzie działał miejski sztab, który będzie koordynował pracę wszystkich warszawskich jednostek i służb istotnych z punktu widzenia funkcjonowania miasta. "Będą one w pełnej gotowości mimo utrudnień, z którymi należy się liczyć w sytuacji, gdy tak wiele osób będzie się gromadzić w różnych lokalizacjach. Do udziału w sztabie zostali zaproszeni przedstawiciele Policji i SOP, aby wzmocnić sprawny przepływ informacji i koordynację działań są w tym dniu" - czytamy w przekazanym komunikacie.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!