Partnerzy portalu

Warszawa: Bezpłatna wakacyjna szkoła dla uczniów

  • PAP
  • 1 lipca 2020 - 16:16
Podczas wakacji warszawscy uczniowie obecnych klas siódmych szkoły podstawowej oraz klas drugich liceum i trzecich technikum, którzy przygotowują się do egzaminów w 2021 roku mogą wziąć udział w bezpłatnych wakacyjnych kursach z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych - poinformował w środę stołeczny magistrat.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Doświadczenie związane z nauczaniem zdalnym pokazuje, że brakowało czasu i przestrzeni na wymianę myśli, utrwalanie wiedzy, konsultacje bieżące i budowanie relacji uczeń-nauczyciel. Mimo ogromnego wysiłku i pracy włożonej w nauczanie online, przygotowanie nowych materiałów i pomocy dydaktycznych czy włączenia nowych narzędzi komunikacji zdalnej" - powiedziała o tych zajęciach wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Dodała, że z tego powodu miasto przygotowało stacjonarne zajęcia przeznaczone dla uczniów zainteresowanych uporządkowaniem, uzupełnieniem, poszerzeniem wiedzy i umiejętności w zakresie objętym podstawą programową, które powinny być zrealizowane w II semestrze roku szkolnego 2019/2020

Planowane jest uruchomienie kursów z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie oraz języka angielskiego.

Każdy kurs Warszawskiej Szkoły Letniej będzie trwał pięć dni - od poniedziałek do piątku - w godz. 10-13.30 i obejmie cztery godziny dydaktyczne - każda po 45 minut - dziennie z przerwami. Zajęcia poprowadzą nauczyciele, pracujący na co dzień w warszawskich szkołach.

Zajęcia odbywać się będą w siedzibie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Technikum Architektoniczno-Budowlanego im. Stanisława Noakowskiego.

Rekrutacja rozpoczęła się w środę poprzez elektroniczny system zapisów, który jest dostępny na: www.wcies.edu.pl.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!