Partnerzy portalu

Warszawa: Do wieczora rondo Dmowskiego będzie sprzątnięte

  • PAP
  • 10 listopada 2021 - 16:16
Na rondzie Dmowskiego uwijają się robotnicy, którzy sprzątają materiały budowlane. Zgodnie z tym, co powiedział prezydent Warszawy, w środę zostaną usunięte potencjalnie niebezpieczne rzeczy z całej trasy Marszu Niepodległości.

Kostka brukowa, płyty chodnikowe i inne materiały budowlane, które znajdują się na rondzie Dmowskiego, robotnicy miejskiego Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg od rana porządkują i ustawiają w słupki. Po południu po terenie budowy jeździły wózki widłowe, pakujące palety z materiałami na naczepy ciężarówek. Prace odbywają się pod czujnym okiem policjantów.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas środowej konferencji zaznaczył, że miasto od wielu dni współpracuje z Policją, aby przygotować Warszawę do marszu. "Zdecydowaliśmy się zabezpieczyć te wszystkie materiały budowlane, które były między innymi na rondzie Dmowskiego. Od kilku dni się tym zajmujemy. 200 ton trzeba wywieźć. Robimy to. Te materiały zostaną usunięte jeszcze dzisiaj" - zapowiedział.

"Trudno wyobrazić sobie, żeby materiały, które ważą po kilkaset ton mogły zagrozić bezpieczeństwu, ale robimy to, bo prosiła nas o to Policja" - dodał.

Z Policją, jak przekazał, władze miasta rozmawiały też o kwestiach dotyczących koszy na śmieci i rowerów, które również zostaną usunięte z trasy marszu. "Pytanie jest oczywiście takie, czy kosze, tudzież prace remontowe, kłócą się dzisiaj z patriotyzmem i kto za to wszystko zapłaci, dlatego, że to są koszty niebagatelne" - powiedział prezydent Warszawy.

W czwartek z ronda Dmowskiego ruszy Marsz Niepodległości i przejdzie "tradycyjną trasą", a następnie złożone zostaną kwiaty pod popiersiem Ignacego Jana Paderewskiego przed wejściem do Parku Skaryszewskiego.

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk poinformował we wtorkowym komunikacie, że marsz będzie miał charakter państwowy. Dodał również, że bezpieczeństwo uczestnikom obchodów zapewnią Policja i Żandarmeria Wojskowa.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!