Partnerzy portalu

Warszawa: Na razie Spójnia zostaje nad Kanałem Żerańskim

  • PAP
  • 14 listopada 2021 - 09:00
Na razie Klub Sportowy Spójnia zostanie nad Kanałem Żerańskim, mimo że z końcem października wygasła umowa dzierżawy. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy prowadzi rozmowy z kierownictwem klubu w sprawie krótkoterminowej umowy – poinformowała PAP rzecznik Zarządu Zieleni Anna Stopińska.

W Spójni na Kanale Żerańskim trenują zawodnicy już od ćwierć wieku. Jego wychowankami byli olimpijczycy oraz medaliści mistrzostw świata i Europy w różnych wodnych dyscyplinach sportowych.

Klub dzierżawił teren od Zarząd Zieleni m.st. Warszawy (ZZW). Kiedy z końcem października wygasła umowa, ZZW nie zgodził się na automatyczne przedłużenie dzierżawy. Poinformował, że tym razem dzierżawca zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

Zarząd klubu, a także wiele innych zainteresowanych osób podjęło próby negocjacji w tej sprawie. PAP zwrócił się do ZZW z pytanie o dalsze losy Spójni.

"Warszawski Zarząd Zieleni prowadzi aktualnie rozmowy m.in. z KS Spójnią i rodzicami zawodników - czyli ze stronami zainteresowanymi przyszłością sportów kwalifikowanych i rekreacji na wodzie w rejonie Portu Żerańskiego w ramach nieruchomości dzierżawionej do 31.10 br. przez KS Spójnia, położonej przy ul. Modlińskiej 16" - odpowiedziała Stopińska.

Wyjaśniła, że rozmawiamy są prowadzone o "nowej, krótkoterminowej umowie dzierżawy, która pozwoli m.in. przygotować teren będący przedmiotem konkursu na przyszłego dzierżawcę, stworzy także przestrzeń dla wszystkich podmiotów zainteresowanych udziałem w konkursie do przygotowania ofert oraz umożliwi utrzymanie ciągłości planów treningowych trenujących tu zawodników".

Poinformowała ponadto, że ZZW prowadzi inwestycję pod nazwą "Zagospodarowanie terenów zieleni nad Kanałem Żerańskim". "Obszar, który dzierżawiła Spójnia zostanie objęty drugim etapem tej inwestycji. Koncepcja zagospodarowania tego terenu będzie obejmowała swoim zakresem stworzenie obszaru przeznaczonego pod uprawianie sportów kwalifikowanych. A zatem powstanie przestrzeń do stworzenia swoistego Warszawskiego Centrum Sportów Wodnych" - wskazała.

O budowie Warszawskiego Centrum Sportów Wodnych mówi się już przynajmniej od pięciu lat. W 2016 r. Rada Dzielnicy Białołęka postulowała powstanie centrum. Rok później za jego realizacją opowiedziała się Komisja Sportu i Turystyki Rady Warszawy. Na budowę tymczasowego zaplecza miasto miało przeznaczyć 1 mln zł.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!