Partnerzy portalu

Warszawa: Po wypadkach w Złotych Tarasach dyrekcja zapowiada zwiększenie bezpieczeństwa

  • PAP
  • 3 listopada 2021 - 14:11
Po dwóch tragicznych wydarzeniach, do których doszło w ciągu ostatniego tygodnia w Złotych Tarasach, dyrekcja galerii zapowiada "podjęcie kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa" - poinformowało w środę PAP Biuro Administracji centrum. Według wstępnych ustaleń policji do obydwu tragedii doszło bez udziału osób trzecich.

We wtorek w Złotych Tarasach doszło do tragicznego wypadku. Śmierć poniosła ok. 40-letnia kobieta, która spadła z wysokości kilkunastu metrów. Sześć dni wcześniej, 28 października, śmierć w podobnych okolicznościach poniósł mężczyzna. Według ustaleń policji, w obydwu przypadku do tragedii doszło bez udziału osób trzecich. Policja prowadzi dochodzenie.

W środę dyrekcja galerii przesłała PAP komunikat w tej sprawie. "W związku ze zdarzeniami na terenie CH Złote Tarasy z dnia 28 października br. oraz 2 listopada br. informujemy, że barierki oraz ruchome schody spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym oraz wytycznymi Urzędu Dozoru Technicznego. Wstępne ustalenia wskazują, że osoby zmarłe w ww. dniach, targnęły się na własne życie. Policja oraz Prokuratura nadal prowadzą czynności w tych sprawach. Wszelkie pytania dotyczące przyczyn wydarzeń oraz postępów w obu śledztwach prosimy kierować do wymienionych organów" - czytamy w oficjalnym komunikacie CH Złote Tarasy.

"To, co mogliśmy zrobić na ten moment, to zwiększenie ilości ochroniarzy w galerii, którzy pilnują bezpieczeństwa przy ruchomych schodach na każdym z pięter" - poinformowało PAP Biuro Administracji CH Złote Tarasy.

Reporter PAP sprawdził to miejsce w środę przed południem. Istotnie ochroniarzy było wyraźnie więcej w tych miejscach niż w poprzednich dniach. Czuwali oni w pobliżu ruchomych schodów, gdzie w minionych dniach doszło do tragedii. Widać, że reagują - reporter był świadkiem sytuacji, jak do jednej z barierek podszedł mężczyzna i lekko się wychylił. Ochroniarz natychmiast do niego podszedł i poprosił o odejście nieco dalej.

Dyrekcja galerii zapowiada kolejne działania. "Są planowane kolejne kroki nad zwiększeniem bezpieczeństwa, jednak na tym etapie nie możemy udzielić szczegółowych informacji" - zapowiada Biuro Administracji CH Złote Tarasy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!