Partnerzy portalu

Warszawa: Policja: w niedzielę doszło do 64 kolizji i trzech wypadków; zginęła jedna osoba

  • PAP
  • 1 listopada 2021 - 10:19
W niedzielę na terenie garnizonu stołecznego - obejmującego Warszawę i powiaty ościenne - doszło do 64 kolizji i trzech wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba - przekazała PAP Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji.

Z danych przekazanych PAP przez Komendę Stołeczna Policji wynika, że na terenie garnizonu stołecznego - obejmującego Warszawę i powiaty ościenne - doszło do 64 kolizji i trzech wypadków, w których zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Policjanci przeprowadzili 1524 kontrole i zatrzymali 12 nietrzeźwych kierujących; wystawili również 721 mandatów.

Łącznie od piątku w ramach akcji "Znicz" policjanci przeprowadzili ponad 11 tys. kontroli trzeźwości kierowców, w ramach których zatrzymano 33 kierujących. Doszło do 372 kolizji i 21 wypadków drogowych; 21 osób zostało rannych, a dwie osoby zginęły.

W ciągu trzech dni policjanci garnizonu stołecznego przeprowadzili ponad 5 830 kontroli w ruchu drogowym i wystawili ponad 2 tys. mandatów karnych.

Poniedziałek to czwarty dzień tegorocznej akcji "Znicz", której celem jest zapewnienie przez policjantów bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Wszystkich Świętych. Do wtorku na drogach będzie więcej patroli. Mundurowi w czasie akcji poza reagowaniem na wykroczenia pilnują też porządku i płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i w okolicach cmentarzy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!