Partnerzy portalu

Warszawa: Przybywa pacjentów covidowych w miejskich szpitalach

  • PAP
  • 4 listopada 2021 - 13:57
Na bieżąco monitorujemy sytuację w miejskich szpitalach. Codziennie notujemy większą liczbę pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na covid-19 - przekazała PAP zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza Marzena Wojewódzka.

Jak przekazała Marzena Wojewódzka "w czwartek w Szpitalu Południowym hospitalizowanych było 82 pacjentów z czego 49 osób na łóżkach covidowych i 33 pod respiratorami". "Po godzinie 14 szpital przyjmie 10 kolejnych pacjentów: 8 na łóżka zwykłe i 2 na respiratorowe" - przekazała rzeczniczka, dodając "że w szpitalu jest ciągle monitorowana wydajność sieci tlenowej".

W Szpitalu Praskim na godzinę 8 rano przebywały łącznie 42 osoby zakażano koronawirusem. Na internie było 25 osób, na 14 przygotowanych łóżek. "W tym przypadku mamy więcej przyjętych pacjentów niż przygotowanych łóżek" - zaznaczyła Marzena Wojewódzka. Na chirurgii było to 8 osób na 20 łóżek, na ortopedii 8 na 10, ginekologii 1 na 5.

W Szpitalu Wolskim hospitalizowanych jest 13 pacjentów covidowych, w Bielańskim - 38, a w Czerniakowskim - 2 osoby. W Szpitalu Grochowskim przygotowane jest 36 łóżek covidowych, w tej chwili przebywa tam 38 pacjentów, natomiast w Szpitalu Solec na 15 łóżek, 11 jest zajętych.

Nie ma w tej chwili pacjentów covidowych w Szpitalu Św. Rodziny i Szpitalu Dziecięcym.

"Liczba pacjentów rośnie sukcesywnie, tak jak liczba przygotowywanych łóżek covidowych" - podkreśliła Marzena wojewódzka.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!