Partnerzy portalu

Warszawa: Święto Niepodległości: Obchody Centralne, Marsz Niepodległości i ok. 30 innych zgromadzeń

  • PAP
  • 11 listopada 2021 - 06:00
Marsz Niepodległości będzie bez wątpienia największym wydarzeniem obchodów 11 listopada w Warszawie, lecz nie jedynym. W centrum miasta zaplanowano ok. 30 zgromadzeń. Będą utrudnienia w komunikacji.

Poza centralnymi obchodami Święta Niepodległości z udziałem władz państwowych oraz miejskich, które rozpoczną się o godz. 12 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie zaplanowanych jest niemal 30 zgromadzeń publicznych.

Największe oficjalne wydarzenie - Marsz Niepodległości - rozpocznie się o godz. 13 na rondzie Romana Dmowskiego. Przejdzie mostem Poniatowskiego i zakończy złożeniem kwiatów pod popiersiem Ignacego Jana Paderewskiego.

Poza udekorowaniem miasta barwami narodowymi, wzorem lat ubiegłych Warszawa przygotowała dla mieszkańców biało-czerwone kokardy narodowe.

Kokardy dostępne są na słupach informacyjnych w pięciu punktach w mieście: przy pl. Unii Lubelskiej, pl. Piłsudskiego, pl. Wilsona, ul. Marszałkowskiej oraz Stadionie Narodowym.

W Święto Niepodległości spodziewane są duże zmiany tras autobusów i tramwajów. W miarę zamykania przez policję dla ruchu kolejnych ulic, pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnym, ich trasy mogą być także skracane.

Od godziny 21 na linii M1 rozpoczną się planowane prace modernizacyjne. Zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Stołeczny ratusz przypomina, że przez całą dobę 11 listopada będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM w I i II strefie biletowej.

Przez cały dzień pasażerom Warszawskiego Transportu Publicznego będzie pomagało ponad dwudziestu informatorów. W kluczowych miejscach pokierują pasażerów do najlepszego dostępnego środka transportu. Będzie też rozstawionych 60 posterunków nadzoru ruchu.

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego będzie można sprawdzić na stronie internetowej wtp.waw.pl oraz w mediach społecznościowych WTP w relacji "na żywo" z warszawskich ulic.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!