Partnerzy portalu

Warszawa: Szpital Praski ma być szpitalem covidowym; miasto odwołało się od decyzji ministra

  • PAP
  • 2 listopada 2021 - 18:38
Szpital Praski ma być szpitalem dla pacjentów z COVID-19 i przygotować natychmiast 142 łóżka dla takich pacjentów - poinformowała we wtorek o decyzji ministra zdrowia Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta. Władze Warszawy odwołały się już od tej decyzji. Obecnie szpital zapełniony jest innymi chorymi.

"Tak, otrzymaliśmy dziś decyzję Ministra Zdrowia na przekształcenie szpitala Praskiego w covidowy. Tak będziemy się odwoływać. Już to zrobiliśmy" - przekazała Kaznowska w mediach społecznościowych. Jak dodała, dziś dostarczona decyzja nakazuje przygotowanie 142 łóżek natychmiast, a obecnie szpital zapełniony jest innymi chorymi. "Mamy niemal pełny szpital pacjentów covid-" - poinformowała wiceprezydentka.

Do wpisu zastępczyni prezydenta stolicy załączony jest skan decyzji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego skierowanej do władz Szpitala Praskiego. Resort zdrowia informuje w nim, że szpital ma od dnia doręczenia decyzji do 7 listopada przygotować 142 łóżka dla chorych na COVID-19, w tym 5 łóżek intensywnej terapii. Od 8 do 14 listopada mają to być 204 łóżka, w tym 12 łóżek intensywnej terapii, a od 15 listopada do odwołania w Polsce stanu epidemii 271 łóżek, w tym 22 łóżka intensywnej terapii.

Dodatkowo Kaznowska zauważyła, że władze Warszawy proponowały, aby "szpital leczył pacjentów covid+ na choroby współistniejące". Podkreśliła, że władze stolicy nie zgadzają się "na pełnienie funkcji de facto szpitala tymczasowego", gdyż instalacja tlenowa nie obsłuży 271 pacjentów tlenowych. Kaznowska przypomniała również, że należy korzystać z potencjału szpitala, na co czeka wielu chorych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!