Partnerzy portalu

Warszawa: W tym roku Kwesta Powązkowska także w formie online

  • PAP
  • 28 października 2021 - 17:41
W poniedziałek 1 listopada odbędzie się Kwesta Powązkowska. Dotychczas odbyło się 45 zbiórek, które zainicjował niezapomniany Jerzy Waldorff. W tym roku oprócz tradycyjnej zbiórki na remont nagrobków i pomników, istnieje możliwość przekazania pieniędzy online - poinformowała w czwartek Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta stolicy.

Jak przypomniała, Kwesta Powązkowska to jeden z najważniejszych elementów naszego niematerialnego dziedzictwa. "Nieprzerwanie prowadzona od 1975 r. wpisała się już w mapę i kalendarz Warszawy. Cieszę się, że to pierwszy projekt przygotowany przez specjalnie powołany w mieście zespół" - podkreśliła zastępczyni prezydenta stolicy, która zapowiedziała, że będzie w poniedziałek na Starych Powązkach.

Dotychczas odbyło się 45 zbiórek, które zainicjował niezapomniany Jerzy Waldorff. W tym roku oprócz tradycyjnej zbiórki na remont nagrobków i pomników znajdujących się na Cmentarzu Powązkowskim będzie możliwość przekazania pieniędzy przez internet. "Nie zapominajmy, że zabytki powązkowskie należą do nielicznych w stolicy, które przetrwały drugą wojnę światową" - podkreśliła Machnowska-Góra.

Podczas tegorocznego kwestowania członkowie Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa - przy wsparciu biur Miasto Stołeczne Warszawa: Kultury i Stołecznego Konserwatora Zabytków - będą zbierać także podpisy celem poparcia wpisu "Zaduszkowego kwestowania na Starych Powązkach" na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Podczas kwestowania rozdawany będzie również przewodnik "Niematerialna Warszawa. Wspólne dziedzictwo naszego miasta", który będzie dostępny na stronie https://kultura.um.warszawa.pl oraz pocztówki z podziękowaniem za udział w zbiórce.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!