Partnerzy portalu

Warszawa: W weekend zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy

  • PAP
  • 29 października 2021 - 13:47
W ostatni weekend października oraz w dniu Wszystkich Świętych zmieni się organizacja ruchu w pobliżu warszawskich nekropolii. Priorytet będzie miała komunikacja miejska, a część ulic zostanie zamieniona w parkingi - poinformował stołeczny ratusz.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W rejonie stołecznych cmentarzy będą wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu samochodów indywidualnych, a jeździć nimi będą mogły wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadacze identyfikatorów "H" (dla prowadzących działalność handlową), "T" (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców) i "M" (dla służb miejskich i państwowych oraz placówek dyplomatycznych) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu - wyznaczone będą specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała policja.

Od soboty 30 października, do poniedziałku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania będą ulice w okolicy nekropolii.

Cmentarz Bródnowski: św. Wincentego od ronda Żaba do ul. Gilarskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji przy ulicach Niwa, Płosa i Miedzy od strony ul. Kondratowicza i ul. Gilarskiej, natomiast mieszkańcy kwartału ulic: Podobna - Rzeszowska - Horodelska - Rogowska będą mogli korzystać z przejazdu ul. Skargi), Gościeradowska od ul. Borzymowskiej do Kołowej, Borzymowska od ul. Gościeradowskiej do św. Wincentego, Kołowa od ul. Handlowej do św. Wincentego. Na ul. Smoleńskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu (w stronę ul. Witebskiej; zamknięte będzie połączenie z ul. Świdnicką).

Dodatkowo zamknięty będzie: wiadukt nad rondem Starzyńskiego w kierunku Targówka (ruch będzie odbywał się przez rondo), ulica 11 Listopada od ul. Letniej do Starzyńskiego, rondo Żaba (skręcić z ul. Starzyńskiego w lewo w kierunku ronda Żaba będą mogły tylko uprawnione pojazdy oraz dojeżdżający do ulic Staniewickiej, Pożarowej, Oliwskiej i Budowlanej), św. Jacka Odrowąża i Wysockiego od ronda Żaba do Syrokomli (od strony Trasy Toruńskiej możliwy będzie dojazd do ulic Palestyńskiej, Oliwskiej, Pożarowej i Budowlanej), Matki Teresy z Kalkuty od ul. Wysockiego do Ogińskiego oraz od ul. Rembielińskiej do św. Wincentego (od ul. Rembielińskiej utrzymany będzie dojazd do parkingu strzeżonego), Chodecka od ul. Wyszogrodzkiej do Matki Teresy z Kalkuty (utrzymany będzie tylko dojazd do ul. Balkonowej).

Ulice, które będą jednokierunkowe: Matki Teresy z Kalkuty od ul. Rembielińskiej do Ogińskiego (w stronę ul. Ogińskiego), Rembielińska od ul. Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty (w stronę ul. Matki Teresy z Kalkuty), Ogińskiego od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Siedzibnej (w stronę ul. Siedzibnej).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Samarytanka od ul. Dalanowskiej do św. Wincentego, Borzymowskiej od ul. Dalanowskiej do Gościeradowskiej, Smoleńskiej od ul. Witebskiej do św. Wincentego, Witebskiej od ul. Ossowskiego do Węgrowskiej, Staniewickiej, Pożarowej, Rembielińskiej od ul. Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty, Chodeckiej od ul. Boliwara do Wyszogrodzkiej i przed skrzyżowaniem z ul. Matki Teresy z Kalkuty.

Parkingi zostaną wytyczone na ulicach Matki Teresy z Kalkuty (pomiędzy ulicami Rembielińską i Ogińskiego) i Wysockiego (na odcinku od ul. Bartniczej do Syrokomli).

Cmentarz Powązkowski i Cmentarz Wojskowy: Powązkowska od Trasy AK do Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej (będzie można pojechać z ul. Krasińskiego do Tatarskiej; wyjazd z ul. Piaskowej będzie możliwy tylko na ul. Burakowską i dalej do al. Jana Pawła II),zachodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Ochoty) od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do Anielewicza (od ul. Anielewicza możliwy będzie dojazd do ulic Spokojnej i Kolskiej - wprowadzona zostanie możliwość ruchu w obydwu kierunkach), wschodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Żoliborza) od ul. Anielewicza do Dzikiej (możliwy będzie tylko dojazd do miejsc parkingowych wyznaczonych na jezdni, objazd do ronda Zgrupowania AK "Radosław" zostanie poprowadzony al. Jana Pawła II),Wawrzyszewska i św. Stanisława (możliwy będzie jedynie wjazd dla mieszkańców od strony ul. Obozowej).

Ulice, które będą jednokierunkowe: Elbląska od ul. Przasnyskiej do Krasińskiego (w stronę ul. Krasińskiego), Krasińskiego od ul. Elbląskiej do Broniewskiego (w stronę ul. Broniewskiego),Duchnickiej od ul. Przasnyskiej do Powązkowskiej (w stronę ul. Powązkowskiej), Przasnyska od ul. Rydygiera do Duchnickiej (w stronę ul. Duchnickiej),Tatarska i Ostroroga od ul. Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej (w stronę ul. Wawrzyszewskiej).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Powązkowskiej od ul. Rydygiera do Burakowskiej, Elbląskiej przed skrzyżowaniem z ul. Krasińskiego, Przasnyskiej od L. Rydygiera do Duchnickiej, Krasińskiego od ul. Elbląskiej do Broniewskiego, Obozowej (po południowej stronie ulicy pomiędzy ul. Wawrzyszewską a Płocką).

Parkingi zostaną wytyczone na ulicach: Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy pl. Niemena a ul. Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od ul. Anielewicza do ul. Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i Ostroroga. W dniach 31 października - 1 listopada zamknięty będzie parking przy Cmentarzu Wojskowym (przy ul. Ostrowieckiej).

Cmentarz Północny i Cmentarz Wawrzyszewski: Wólczyńska od ronda na skrzyżowaniu z ul. Arkuszową do Wóycickiego (możliwy będzie dojazd do posesji przy ul. Wólczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza, Opłotek od ul. Wólczyńskiej do Palisadowej (możliwy będzie dojazd do posesji przy Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej, ale mieszkańców będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu - w stronę ul. Palisadowej), Wólczyńska od al. Reymonta do Arkuszowej (utrzymany będzie przejazd w ciągu ulic Sokratesa i Conrada, możliwy będzie dojazd do posesji przy ul. Wółczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), Arkuszowa od ul. Estrady do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do posesji), Nocznickiego od ul. Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany będzie dojazd do ul. Rokokowej).

Ulice, które będą jednokierunkowe: Palisadowa (w stronę ul. Wóycickiego), Wóycickiego od ul. Pułkowej do Żubrowej (w kierunku cmentarza).

Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: Wólczyńskiej od ul. Wóycickiego do Estrady, Estrady od ul. Palisadowej do Wólczyńskiej, Palisadowej.

W dniach 30 października - 1 listopada nie będzie także możliwości skrętu w lewo z ul. Pułkowej w Dzierżoniowską.

Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Cmentarze w Rembertowie i Marysinie: Grzybowa od ul. Zygmunta III do Sosnowej, Korkowa w okolicy cmentarza.

Wyłączone z parkowania będą ulice: Grzybowa od ul. Gembarzewskiego do Zygmunta III, Dokerów od ul. Zygmunta III do Fizylierów, Zygmunta III pomiędzy ul. Dokerów a Grzybową, Działyńczyków pomiędzy ul. Dwóch Miedzy a Grzybową.

Cmentarz na Tarchominie: ul. Mehoffera na odcinku od ul. Ordonówny do Myśliborskiej (dopuszczony dojazd do posesji).

Wyłączone z parkowania będą ulice: Mehoffera od ul. Ceglanej do Ordonówny, Milenijna od ul. Ćmielowskiej do Pomorskiej, Pomorska, Majolikowa na odcinku od ul. Pomorskiej do Mehoffera.

Cmentarze we Włochach i Ursusie: ul. Ryżowa na odcinku od ul. Kleszczowej do al. 4 Czerwca 1989 r. (dopuszczony dojazd do posesji dla mieszkańców ul. Ryżowej).Z kolei na ul. Orłów Piastowskich od ul. Czerwona Droga do Królów Polskich będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Cmentarz Wolski - Ulice, które będą jednokierunkowe: Studzienna (w stronę ul. Wolskiej), Sowińskiego pomiędzy ulicami Karlińskiego i Jana Kazimierza (w kierunku ul. Jana Kazimierza) oraz na odcinku od ul. Pustola do Jana Olbrachta (w stronę ul. Jana Olbrachta), Pustola od ul. Antka Rozpylacza do Redutowej (w kierunku ul. Redutowej).

Wyłączone z parkowania będą ulice: Wolska od ul. Redutowej do ul. Studziennej, Sowińskiego od ul. Karlińskiego do Jana Kazimierza i od ul. Pustola do cmentarza, Studzienna, Szulborska.

Ponadto, obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo z ul. Wolskiej w ul. Fort Wola, a ul. Szulborska nie będzie miała połączenia z ul. J. Sowińskiego.

Cmentarz Wilanowski - Wprowadzony zakaz zatrzymywania na ul. Przyczółkowej od ul. Andrutowej do ul. Drewny. Ruch na tym fragmencie odbywał się będzie tylko po jednym pasie, w kierunku ul. Drewny.

Cmentarz na Służewie i Cmentarz Czerniakowski - Nie będzie można zaparkować na ul. Wałbrzyskiej oraz na ul. Powsińskiej wzdłuż cmentarzy.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!