Partnerzy portalu

Warszawa: Wystawa plenerowa "Co w romantyzmie gra" - od poniedziałku

  • PAP
  • 3 listopada 2021 - 16:56
Wystawa "Co w romantyzmie gra" towarzyszyć będzie III Międzynarodowemu Festiwalowi Europy Środkowo-Wschodniej "Eufonie". Prezentowana będzie w Warszawie od 8 listopada w przestrzeni otwartej Krakowskiego Przedmieścia - poinformowano w środę na stronie Narodowego Centrum Kultury (NCK).

Jak wyjaśniono, "wystawa stanowi komentarz" do tegorocznego festiwalu, którego motywem przewodnim jest "bogactwo muzyki okresu romantyzmu i jego wpływ na następne epoki". "Ekspozycja plenerowa prezentuje instrumenty wprowadzone w dobie romantyzmu do instrumentarium orkiestry symfonicznej oraz opowiada o nich w interesujący i przystępny sposób. Przybliża także kluczowe formy muzyczne XIX w." - czytamy w informacji o wystawie.

Zaznaczono, że wystawa prezentowana będzie w Warszawie od 8 listopada na Krakowskim Przedmieściu, przed galerią NCK Kordegarda.

"Od 8 listopada zapraszamy również do skorzystania z elektronicznej wersji wystawy udostępnionej na stronie nck.pl. Można ją bezpłatnie pobrać w formie plików jpg, wydrukować oraz zaprezentować publicznie" - napisano na stronie NCK.

Jak wyjaśniono, "to forma przyjaznej i atrakcyjnej graficznie edukacji muzycznej, przygotowana z myślą o samorządowych instytucjach kultury, szkołach, ogniskach muzycznych, itp.".

Ekspozycja czynna będzie w Warszawie do 29 listopada.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!