Partnerzy portalu

Warszawa: Zaczęła się sesja rady miasta; radni zajmą się m.in. honorowym obywatelstwem dla J. Brzeskiej

  • PAP
  • 10 czerwca 2021 - 10:14
W czwartek po godz. 10 zaczęło się XLIX posiedzenie Rady m.st. Warszawy. Radni zajmą się m.in. honorowym obywatelstwem dla Jolanty Brzeskiej.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W programie czwartkowej sesji są m.in. kolejne nagrody dla powstańców warszawskich, uchwała w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Stołecznego Warszawy dla Jolanty Brzeskiej oraz prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Jolanta Brzeska to liderka Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, mieszkała w kamienicy przy ul. Nabielaka 9 w Warszawie, która stała się jednym z symboli tzw. afery reprywatyzacyjnej. Spalone ciało Brzeskiej znaleziono w marcu 2011 r. w lesie w Powsinie. Andrzej Rzepliński to m.in. prawnik, prof. nauk prawnych, nauczyciel akademicki, w latach 2007-2016 sędzia Trybunału Konstytucyjnego, a w latach 2010-2016 prezes TK.

Podczas obrad będzie także podejmowana uchwała z inicjatywy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, aby nazwać imieniem królowej polskiej - Anny Jagiellonki nowy most, łączący dzielnice Wawer i Wilanów. Jest to nawiązanie do pierwszego stałego warszawskiego mostu, którego budową zajęła się Anna Jagiellonka po śmierci Zygmunta Augusta. Istniał on w latach 1573-1603 na wysokości ulic Mostowej i Ratuszowej.

Obrady ze względu na pandemię odbywają się w trybie online.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!