Partnerzy portalu

Wiceprezydent Warszawy: w szpitalach miejskich wyznaczonych jest 455 łóżek covidowych

  • PAP
  • 24 marca 2021 - 12:09
W szpitalach miejskich wyznaczonych jest łącznie 455 łóżek covidowych, co stanowi ponad 40 proc. wszystkich łóżek covidowych na terenie Warszawy - mówiła w środę wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska, odnosząc się do aktualnej sytuacji związanej z III falą epidemii.

"Sytuacja nie wygląda dobrze, dynamika wzrostu zakażeń jest bardzo, bardzo duża, a to, co niepokoi jeszcze bardziej, to fakt, że potrzeby hospitalizacji niestety się nie zatrzymują" - powiedziała wiceprezydent stolicy.

"Stąd też wczoraj, w uzgodnieniu z przedstawicielem pana wojewody, podjęliśmy decyzję, że przeznaczamy na potrzeby covidu kolejne 92 łóżka" - poinformowała. Jak wyjaśniła, łącznie w miejskich szpitalach jest więc 455 łóżek covidowych i będą one wyznaczane od piątku i poniedziałku.

Odnosząc się do danych na wtorek, oznacza to, że na 1127 łóżek covidowych wyznaczonych w Warszawie, 455 to łóżka w szpitalach zarządzanych przez miasto.

"W Szpitalu Czerniakowskim od poniedziałku wyznaczamy kolejne 10 łóżek covidowych, w Szpitalu Grochowskim - 14 łóżek, w Szpitalu Bielańskim, gdzie do tej pory było 98 łóżek, wczoraj podjęliśmy decyzję, że kosztem części oddziału kardiologii i chirurgii naczyniowej, wyznaczamy kolejne łóżka: 29 na kardiologii i 22 na chirurgii naczyniowej" - poinformowała.

Kaznowska podkreśliła, że dynamika zajętości łóżek jest bardzo duża. Jak wyliczyła, we wtorek spośród 1127 łóżek covidowych, zajętych było 845. Ponadto, jak wskazała, na Mazowszu na 450 łóżek respiratorowych, we wtorek 391 było zajętych. "Do tego dochodzą też łóżka respiratorowe III stopnia - jest ich łącznie 47 i wczoraj zajętych było 40" - dodała.

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby badania potwierdziły 29 978 przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej od początku pandemii. Zmarło 575 chorych. W sumie z powodu COVID-19 w Polsce zmarło już ponad 50 tys. osób. Najwięcej nowych dziennych przypadków w środę zarejestrowano na Śląsku - 4605 i Mazowszu - 4308.

Ministerstwo podało również, że w szpitalach przebywa 26 511 chorych na COVID-19, czyli o 436 osób więcej niż poprzedniej doby. Terapii respiratorowej wymaga 2537 chorych.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!