Partnerzy portalu

Wielkopolski wojewoda skomentował sprawę gróźb kierowanych w stronę burmistrza Wągrowca

Nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki - oświadczył wojewoda wielkopolski, odnosząc się do gróźb kierowanych do burmistrza Wągrowca.
  • O otrzymaniu wulgarnej wiadomości z groźbami pozbawienia życia burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt poinformował w poniedziałek w mediach społecznościowych.
  • Oficer Prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński przekazał we wtorek, że policja przyjęła zgłoszenie i zajmuje się sprawą.
  • W środę do sprawy odniósł się wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

"Jarosławie Berendt, zamorduje cię skur… Nie ma naszej zgody na podawanie preparatu śmiercionki. Za to, co zrobiłeś, należy ci się tylko jedna kara. Kara śmierci. I ja ją wykonam. Pewnie o tym dobrze wiesz, ale ja jestem polskim patriotą z Piły. Przynosisz wstyd dla naszego miasta i rujnujesz nam życie. Zniszczyłeś mi życie. Ja już nie mam nic do stracenia" - napisano w wiadomości.

W dalszej części e-maila burmistrzowi grożono m.in. napaścią z użyciem noża i podpaleniem domu.

Burmistrz, komentując treść listu, zaapelował do mieszkańców o "zaprzestanie hejtowania, obrażania, szczucia jednych na drugich. Skończmy z tym. Zobaczcie, do czego takie zachowania prowadzą. Wszyscy pamiętamy tragiczną śmierć śp. Pawła Adamowicza. Wyciągnijmy wnioski. Bądźcie zdrowi. #Szczepimysię" - napisał burmistrz w mediach społecznościowych.

Oficer Prasowy KPP w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński przekazał we wtorek, że policja przyjęła zgłoszenie i zajmuje się sprawą.

W środę do sprawy odniósł się wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. W przekazanym oświadczeniu wojewoda podkreślił, że "czas, w którym się znaleźliśmy, stawia przed nami ogromne wyzwanie, któremu sprostać możemy jedynie wspólnie łącząc siły w walce o zdrowie i życie wszystkich Wielkopolan".

"Tym bardziej nie ma naszej zgody na bezprecedensowe i wulgarne próby ataku na dbających o swoje lokalne społeczności samorządowców. Szczepieniobus, który jest naszą odpowiedzią na zwiększające się zainteresowane przyjęciem preparatu, często ratującego życie w walce z pandemią COVID-19, kierowany jest w miejsca, gdzie chęć jego przyjęcia i stopień wyszczepienia lokalnej populacji bezwzględnie tego wymaga" - napisał.

Czytaj też: Radna chwali się, jak jechała 170 km/h i nie dostała mandatu

"Pragnę stanowczo zaznaczyć, że nie ma mojej zgody na jakiekolwiek próby zastraszania, grożenia śmiercią czy też wulgarne obrażanie osób, które swoim działaniem starają się udostępnić możliwość świadomego i w pełni dobrowolnego przyjęcia szczepionki, jak to miało miejsce m.in. w miniony weekend w Wągrowcu" - dodał.

Wojewoda zaznaczył również, że wszelkie przypadki mające znamiona czynu zabronionego, będą przez niego zgłaszane do odpowiednich organów, w celu jak najszybszego wykrycia sprawców wraz z wymierzeniem przewidzianej przepisami prawa kary - jak wskazał - w jak najsurowszym wymiarze.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!