Partnerzy portalu

Wielkopolskie: Mieszkańcy Godziesz Wielkich pozbawieni bieżącej wody

  • PAP
  • 21 czerwca 2021 - 16:28
Mieszkańcy trzech wielkopolskich wsi w gminie Godziesze Wielkie od kilku dni pozbawieni są bieżącej wody. W poniedziałek przybyli pod urząd gminy z dramatycznym apelem o reakcję i doraźną pomoc.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Zebrani pod urzędem mieszkańcy Borka, Skrzatek i Saczyna poinformowali, że od czwartku w ich domach nie ma bieżącej wody.

Twierdzą, że "trzeba siedzieć w domu i polować na wodę. Nawet gdy woda jest, to leci pod bardzo małym ciśnieniem i nie dociera do mieszkańców na końcu wodociągu". "Jesteśmy zmuszeni jeździć do sklepów po baniaki z wodą do picia i gotowania. Ale skąd wziąć wodę potrzebną np. do mycia czy prania" - uskarżali się.

Do zgromadzonych pod urzędem wyszedł wójt gminy Godziesze Wielkie. Józef Podłużny powiedział, że brak wody w kranach wynika ze zwiększonego zużycia wody w okresie upałów. Zaapelował do mieszkańców o ograniczenie podlewania przydomowych ogródków.

"Zdaję sobie sprawę, że jeżeli ktoś włoży w ogród dużo pieniędzy, to chce o niego zadbać i musi go podlewać, ale to uderza w potrzeby niektórych mieszkańców. Na dodatek u nas dochodzi kwestia pagórkowatości terenu, więc największy dramat przeżywają mieszkający na wzniesieniach" - powiedział.

Wójt poinformował o planach gminy związanych z budową nowego odcinka wodociągu zasilającego z Kalisza. Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w lipcu.

"Dzięki temu w wodę zaopatrzymy zachodnią część gminy i myślę, że to rozwiąże problem" - powiedział.

Po interwencji mieszkańców gminna straż pożarna ma rozwieźć duże zbiorniki z wodą przeznaczoną do mycia i prania. Pitną wodę w beczkowozach ma dostarczyć mieszkańcom Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Kaliszu.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!