Partnerzy portalu

Wielkopolskie: Rezygnacja Marzeny Wodzińskiej z funkcji członka zarządu województwa

  • PAP
  • 27 czerwca 2020 - 21:41
Marzena Wodzińska przekazała w sobotę swoją rezygnację z funkcji członka zarządu województwa wielkopolskiego - poinformowała PAP rzeczniczka marszałka województwa. Wcześniej marszałek poinformował o swoim wniosku ws. odwołania Wodzińskiej ze stanowiska.
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rzeczniczka prasowa marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska-Paschke poinformowała PAP, że Marzena Wodzińska w sobotę przesłała marszałkowi swoją rezygnację z funkcji członka zarządu województwa. "W poniedziałek będzie zatem głosowanie nad jej przyjęciem" - podała.

We wcześniejszym oświadczeniu przesłanym PAP, marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak poinformował, że zwrócił się z wnioskiem do przewodniczącej sejmiku o odwołanie Marzeny Wodzińskiej z funkcji członka zarządu województwa wielkopolskiego w dniu 29 czerwca 2020 roku.

"To dobry moment, bo jest to sesja absolutoryjna. Zamykamy kolejny rok, mamy raport o stanie województwa, podsumowujemy działanie zarządu i zaczynamy nowy etap. To naturalna kolej rzeczy, że rozliczamy pracę zarządu" - przyznał marszałek.

Dodał, że odwołanie Wodzińskiej jest konieczne, aby w obszarze jej dotychczasowych kompetencji, obowiązków i aktywności jako członka zarządu "usprawnić nadzór i zwiększyć efektywność Urzędu Marszałkowskiego oraz podległych jednostek".

Podkreślił, że odwołanie Wodzińskiej jest też konieczne, aby poprawić stan relacji międzyludzkich wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Marszałkowskiego, a także "udrożnić kanały komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej".

"Dokonanie zmiany na stanowisku członka zarządu pozwoli ograniczyć istniejące ryzyko i poprawić funkcjonowanie samorządu we wskazanym obszarze" - ocenił Woźniak.

Wodzińska jako członek zarządu województwa odpowiada m.in. za służbę zdrowia. Jej działalność była krytykowana przez sejmikowych radnych opozycyjnego PiS, którzy na początku roku wnieśli wniosek o odwołanie Wodzińskiej z funkcji.

Według piątkowej publikacji poznańskiej "Gazety Wyborczej" także część radnych współrządzącej w wielkopolskim sejmiku KO zarzuca Wodzińskiej, że ta "nie radzi sobie ze służbą zdrowia, którą nadzoruje". Z informacji "Gazety" wynika, że Wodzińską ma zastąpić Paulina Stochniałek, do niedawna radna sejmiku z ramienia Nowoczesnej, która w połowie czerwca przeszła do Platformy Obywatelskiej.

W poniedziałek o godz. 11 rozpocznie się sesja sejmiku wielkopolskiego, podczas której odbędzie się głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium dla zarządu województwa, a poprzedzi je debata nad raportem o stanie województwa.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!