Partnerzy portalu

Wielkopolskie: Szpital tymczasowy pozostaje w gotowości do uruchomienia kolejnego modułu

  • PAP
  • 6 listopada 2021 - 13:44
Szpital tymczasowy pozostaje w gotowości do uruchomienia kolejnego modułu – poinformował w sobotę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. W regionie minionej doby potwierdzono 856 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Według ostatnich danych opublikowanych na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu łączna liczba wszystkich łóżek covidowych w regionie - na wszystkich poziomach zabezpieczeń - wynosi 897.

"W Wielkopolsce uruchomionych jest blisko 800 łóżek na II poziomie zabezpieczenia covidowego (dokładnie 776), z czego wolne pozostają 262 łóżka. Szpital tymczasowy pozostaje w gotowości do uruchomienia kolejnego modułu" - poinformował w sobotę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

W komunikacie podano, że "sytuacja jest stale monitorowana, a decyzje w sprawie potrzeby uruchomienia kolejnego modułu w szpitalu tymczasowym podejmowane są w uzgodnieniu z władzami Szpitala Przemienienia Pańskiego".

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zajmuje się organizacją pracy w szpitalu tymczasowym.

Szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich wznowił działalność 2 listopada. W pierwszym okresie dysponuje 56 łóżkami dla pacjentów z COVID-19 i 10 łóżkami respiratorowymi.

Tymczasowa lecznica może przyjąć maksymalnie 600 pacjentów. 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem zakażenia.

W piątek lokalne media podawały, że obecnie funkcjonujący oddział szpitala na MTP zapełnił się w 48 godzin. Naczelny lekarz Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu dr hab. med. Szczepan Cofta na antenie Radia Poznań zaapelował także do lekarzy o wsparcie w pracy szpitala na MTP.

"Potrzebujemy lekarzy do pracy. Dzisiaj na jednego lekarza pracującego na zmianie 12-godzinnej przypada 17 pacjentów. Jest to wysiłek, żeby zachować troskliwość, uważność absolutnie ekstremalnie trudny. Stąd faktycznie potrzebujemy odpowiedzialnych lekarzy" - podkreślił Cofta na antenie radia.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzeniu 15 190 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju. Zmarło 186 chorych. W Wielkopolsce minionej doby potwierdzono 856 nowych przypadków zakażenia.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!