Partnerzy portalu

Włodzimierz Karpiński odwołany ze stanowiska sekretarza miasta

Włodzimierz Karpiński jest już formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza. Nie zasiada również w radach nadzorczych spółek - przekazała rzeczniczka Urzędu Miasta w Warszawie Monika Beuth.
  • Włodzimierz Karpiński jest już formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko sekretarza miasta.
  • Gdy tylko pismo trafi do rąk prezydenta Warszawy, to zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rezygnacja zostanie przyjęta.
  • Karpiński zasiadał również w radach nadzorczych spółek: Metro Warszawskie i Veolia. Jego nazwiska zniknęło ze strony internetowej urzędu miasta oraz miejskiej spółki Metro Warszawskie.

Włodzimierz Karpiński formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza Warszawy

Włodzimierz Karpiński jest już formalnie odwołany ze stanowiska sekretarza. Niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko sekretarza miasta.

Sekretarza miasta powołuje i odwołuje prezydent Warszawy. Włodzimierzowi Karpińskiemu, który wygrał konkurs, to stanowisko zostało powierzone w kwietniu 2021 roku. Teraz został odwołany.

Karpiński zasiadał również w radach nadzorczych spółek: Metro Warszawskie i Veolia. Jego nazwiska zniknęło ze strony internetowej urzędu miasta oraz miejskiej spółki Metro Warszawskie.

Jednocześnie w czwartek pełnomocnik Karpińskiego mec. Michał Królikowski informował, że nie dotarła jeszcze do niego dymisja jego klienta.

Tuż po aresztowaniu Karpińskiego, prezydent Warszawy zawiesił go w funkcji sekretarza miasta

W połowie marca pełnomocnik informował, że jego klient złożył dymisję. "Mój klient wysłał do mnie pisemną rezygnację z funkcji sekretarza miasta. Gdy tylko dotrze ona do mnie, niezwłocznie przekażę ją do stołecznego ratusza" - powiedział mec. Michał Królikowski.

Informację potwierdziła rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth. "Otrzymaliśmy informację od pełnomocnika, że p. Włodzimierz Karpiński złożył rezygnację ze stanowiska" - przekazała, dodając, że gdy tylko pismo trafi do rąk prezydenta Warszawy, to zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rezygnacja zostanie przyjęta.

Tuż po aresztowaniu Karpińskiego, prezydent Warszawy zawiesił go w sprawowaniu funkcji sekretarza miasta a w marcu skierował do rad nadzorczych spółek, w których zasiadał Karpiński, innych pełnomocników.

Włodzimierz Karpiński, były minister skarbu został zatrzymany w śledztwie, w ramach którego na początku lutego został zatrzymany b. wiceminister skarbu Rafał Baniak (obaj zgadzają się na podawanie nazwiska - red.), a także Artur P., Wojciech S. oraz Waldemar K. Są oni podejrzani o załatwianie wartych 600 mln zł kontraktów z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie. Karpiński usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie blisko 5 mln zł. Na początku lutego m.in. podobny zarzut w tym samym śledztwie usłyszał b. wiceminister skarbu Rafał Baniak. Obydwaj zostali tymczasowo aresztowani.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!