Partnerzy portalu

Wojewoda dolnośląski: szpital tymczasowy zostanie otwarty najwcześniej około 15 listopada

  • PAP
  • 20 października 2021 - 15:09
Na tę chwilę, jeśli fala zakażeń będzie się opóźniać na Dolnym Śląsku, to szpital tymczasowy będzie otwarty najwcześniej około 15 listopada – poinformował w środę w Legnicy wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Wojewoda uczestniczył w konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Obremski podkreślił, że obecnie sytuacja epidemiczna w regionie "nie jest zła".

"Liczba zakażeń jest 2,5-krotnie niższa niż średnia krajowa, podobnie jest z ilością zajętych miejsc (łóżek covidowych - przyp. PAP) - mówił Obremski.

Dodał jednak, że z dnia na dzień w regionie notowanych jest coraz więcej zakażeń.

"Mamy coraz więcej zajętych łóżek i zwyżkową tendencję, jeśli chodzi o zajęte respiratory. Na tę chwilę nie ma żadnych problemów, to jest ilość chorych, która nie jest jakimkolwiek zagrożeniem dla systemu. Jesteśmy przygotowani" - mówił.

Wojewoda poinformował, że szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19 we Wrocławiu przy ul. Rakietowej będzie otwarty najwcześniej 15 listopada.

"Jeśli będzie trzeba przyśpieszyć, to mamy wszelkie możliwe porozumienia z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu na rozpoczęcie leczenia w szpitalu tymczasowym wcześniej" - mówił.

Wojewoda zaapelował jednocześnie o szczepienia i zachowanie reżimu sanitarnego.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego w Legnicy Anna Płotnicka - Mieloch przypomniała, że w lutym tego roku przy legnickim szpitalu uruchomiono szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19.

"Obecnie mam 32 pacjentów zakażonych koronawirusem. Dwóch pacjentów pod respiratorem. Są to pacjenci w stanach ciężkich lub średniociężkich i lekkich. Osoby, które lekko przechodzą chorobę, to pacjenci zaszczepieni" - mówiła dyrektor.

Dodała, że 25 proc. osób przyjmowanych do szpitala to pacjenci zaszczepienie.

"Reszta to pacjenci niezaszczepieni i oni przechodzą najciężej chorobę" - mówiła. Dyrektor powiedziała, że szpital jest gotowy w każdej chwili do uruchomienia kolejnych łóżek covidowych. Jest ich w legnickiej lecznicy 96.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!