Partnerzy portalu

Wojewoda kujawsko-pomorski ogłosił konkurs na najlepsze obchody 11 listopada w sołectwach

Konkurs dla sołtysów i sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze obchody w tym roku Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada ogłosił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Nagrodą będzie wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

W regulaminie określono, że głównym celem konkursu jest edukacja i podnoszenie świadomości znaczenia Narodowego Święta Niepodległości, aktywizacja mieszkańców wsi w zakresie upamiętnienia święta zgodnie z ideą 1918 roku, a także upowszechnianie wiedzy o historii dążeń Polaków do odzyskania niepodległości.

- To właśnie sołectwo jest tym najmniejszym elementem samorządności w Polsce i tworzy grupę ludzi, którzy mają możliwość stanowienia o swoim najbliższym otoczeniu. Niejednokrotnie już sołtysi odegrali bardzo ważną rolę, między innymi podczas nawałnicy w 2017 roku, gdzie ich zaangażowanie w pomaganie ludziom przyniosło bardzo ważny skutek - podkreślił wojewoda kujawsko-pomorski.

Bogdanowicz podkreślił, że ma nadzieję, iż ten konkurs sprawi, że w tym roku święto 11 listopada w regionie będzie obchodzone w sposób szczególny.

Czytaj też: Pasażerowie pojadą pierwszymi ED74 po modernizacji na przełomie roku

Jedno sołectwo może złożyć jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Nagrodą dla zwycięzców będzie wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W wycieczce będzie mógł uczestniczyć sołtys lub osoba go reprezentująca, a także wskazani przez przedstawiciele społeczności - maksymalnie 40 osób.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 22 listopada 2021 r. do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Powinny zawierać m.in. opis obchodów Narodowego Święta Niepodległości, dokumentację fotograficzną zawierającą maksymalnie 10 zdjęć, nagrania audio i wideo.

Regulamin konkursu, zawierający szczegółowe wymogi, dostępny jest na stronie urzędu wojewódzkiego.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!