Partnerzy portalu

Wojewoda kujawsko-pomorski: spodziewamy się wzrostu liczby chorych w szpitalach

  • PAP
  • 1 kwietnia 2021 - 17:16
Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz powiedział w czwartek, że najbliższych dniach w szpitalach spodziewany jest wzrost chorych na COVID-19. Podał, że w województwie zwiększyła się liczba karetek z 93 do 101.

"W naszych 30 szpitalach, które zajmują się leczeniem chorych na COVID-19, zajętych jest ponad 1700 łóżek. To dużo, ale niestety w najbliższych dniach spodziewamy się wzrostu liczby chorych. Otworzyliśmy w poniedziałek szpital tymczasowy w Ciechocinku, w którym obecnie przebywa kilkanaście osób, ale placówka przygotowuje się na przyjęcie kolejnych pacjentów" - podkreślił Bogdanowicz.

Wojewoda poinformował, że dotychczas w systemie ratownictwa medycznego w województwie funkcjonowały 93 karetki, a od czwartku przybyło kolejnych osiem. Po Wielkanocy do systemu mają zostać włączone koleje dwie karetki.

"Liczba zgłoszeń na numer 112 znacząco się zwiększyła. Przyznaję, że wydłużyła się czas oczekiwania na karetkę, stąd nasza reakcja i zwiększenie liczby karetek" - zaznaczył Bogdanowicz.

Wojewoda poinformował, że skierował kolejną grupę lekarzy do pracy szpitalach w Ciechocinku i Radziejowie, a teraz trwają postępowania z tym związane. Do pracy w szpitalu tymczasowym ostatnio zgłosiło się kilkoro lekarzy i pielęgniarek.

Zaznaczył, że w ciechocińskim szpitalu obecnie pracuje 60 lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, co obecnie gwarantuje ciągłość funkcjonowania i pozwala na przyjmowanie kolejnych chorych. W tym szpitalu na razie przygotowanych jest 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych.

"Oczywiście ponawiam apel o zgłaszanie się do pracy w szpitalach w Ciechocinku i w Radziejowie czy do innych w województwie, które walczą z pandemią" - podkreślił wojewoda.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!