W związku z sytuacją epidemiczną w kraju oraz mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców regionu, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński postanowił nie organizować w tym roku obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.
O decyzji wojewody poinformowały PAP jego służby w przesłanym w czwartek komunikacie.
"W bieżącym roku przypada 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w nowożytnej Europie i drugiej po amerykańskiej, spisanej ustawie zasadniczej. Naszą wieloletnią tradycją były organizowane przez wojewodę przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza w Łodzi wojewódzkie uroczystości z tej okazji. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiczną w kraju oraz mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego regionu, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński postanowił nie organizować obchodów Święta Konstytucji" - przekazał Urząd Wojewódzki w Łodzi.
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie. Nie masz konta? Kliknij i załóż konto!
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP
Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!