Partnerzy portalu

Wojewoda polecił Trzaskowskiemu uprzątnięcie trasy Marszu Niepodległości

  • PAP
  • 9 listopada 2021 - 19:50
W związku z nadchodzącym Marszem Niepodległości wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł polecił prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu uprzątnięcie wszelkich potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów na jego trasie - wynika z pisma opublikowanego przez Radio Zet.

Jak czytamy, chodzi m.in. o materiały składowane w związku z prowadzonymi pracami remontowymi, fragmenty luźnych nawierzchni drogowych czy elementy małej architektury takie jak ławki, kosze na śmieci czy stojaki na rowery. Przedmioty mają być uprzątnięte na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona, czyli na trasie odbywającego się w ten czwartek Marszu Niepodległości, od godz. 20 w środę do godz. 24 w czwartek.

Jak wynika z pisma, do godz. 20 w środę prezydent Warszawy ma poinformować wojewodę o wykonaniu polecenia.

Zgodnie z zapowiedzią prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza marsz ruszy o godz. 13 z ronda Dmowskiego i przejdzie tradycyjną trasą na błonia Stadionu Narodowego. Od kilku tygodni sądy zajmują się sprawą rejestracji marszu jako zgromadzenia cyklicznego. Dotychczasowe orzeczenia były niekorzystne dla organizatorów marszu, którzy zapowiedzieli jednak, że ten jak zwykle przejdzie przez miasto.

We wtorkowym komunikacie szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk poinformował, że Marsz Niepodległości będzie miał charakter państwowy. "Apelujemy o godne przejście marszu, który nie traci swojego społecznego charakteru, bo taki ma od początku, od wielu lat" - mówiła rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!