Partner portalu

Wojewoda świętokrzyski rozważa start w wyborach na burmistrza Buska

  • PAP
  • 25 sierpnia 2014 - 18:48
Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba rozważa start w wyborach na burmistrza Buska Zdroju. Potwierdziła w rozmowie z PAP, że zgodę na jej ewentualny start wyraził szef PO, premier Donald Tusk.

"Muszę się jeszcze spotkać z ludźmi, którzy proponowali mi kandydowanie" - powiedziała w poniedziałek PAP. Dodała, że dopiero po tych rozmowach podejmie ostateczną decyzję w sprawie startu. Ma ona zapaść pod koniec tygodnia.

Czytaj też: Dyplomaci zwiedzą województwo świętokrzyskie

Jak napisano w biografii na stronie Urzędu Wojewódzkiego, urodzona w 1953 roku Pałka-Koruba jest absolwentką Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła również Studium Podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Pracowała jako nauczyciel w Zespole Szkół Zawodowych w Busku Zdroju. Od 1994 do 1999 roku była kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w tym mieście. Później była dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zastępcą burmistrza Buska. W latach 2006-2007 była radną powiatu buskiego z lokalnego komitetu "Ziemia Buska".

Czytaj też: Uzdrowisko Busko już w rękach samorządu

Od listopada 2007 pełni urząd wojewody świętokrzyskiego z rekomendacji Platformy Obywatelskiej. Jest bezpartyjna.

Busko Zdrój jest miastem powiatowym w południowej części województwa świętokrzyskiego. Zamieszkuje je ponad 16,5 tys. mieszkańców. Cała gmina liczy ponad 32 tys. osób. Od pierwszej połowy XIX wieku miasto jest znane jako miejscowość uzdrowiskowa.

KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!