Partnerzy portalu

Wojna o krzyż, czyli pomieszanie głupoty z obłudą w Stalowej Woli

– Jesteśmy świadkami przedstawienia, które można nazwać pomieszaniem głupoty z obłudą. Działanie Kościoła jest bezczelne, ma na celu wymuszenie zagarnięcia działki – mówił prezydent Andrzej Szlęzak.

Projekt zaproponowany przez PiS, aby wydzierżawić grunt pod krzyż został odrzucony 11 głosami. 10 radnych głosowało za. Elżbieta Komsa (PO) nie głosowała. Radni burzyli się, słysząc słowa prezydenta (zabierz głos/oceń prezydenta), a ten był oburzony argumentacją radnych.

Czytaj też: Prezydent odsyła do wszystkich diabłów

Oto oświadczenie radnej Elżbiety Komsy, która nie głosowała: Bardzo ubolewam, że sprawa gruntu, na którym stoi krzyż, staje na sesji rady miejskiej. W moim subiektywnym odczuciu, osoby wierzącej, krzyż stał się przedmiotem gorszącego sporu, który podzielił ludzi.

Działaniem niefortunnym było umieszczenie krzyża bez zgody właściciela gruntu. Doprowadzono do sytuacji, w której to wyrok sądu miał zakończyć zaistniały spór.

Powinno się przyjąć do wiadomości rozstrzygnięcie prawne i ubolewam nad tym, iż cała sprawa toczy się dalej. Spodziewałam się innych inicjatyw. np. że krzyż zostanie przeniesiony na plac kościelny i będzie tam do czasu, kiedy zostaną załatwione formalności prawne dotyczące gruntu lub, jeżeli w którejś z okolicznych parafii będzie budowany kościół pod wezwaniem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, to krzyż zostanie umieszczony w sposób godny i z poszanowaniem prawa, w tym miejscu. Krzyż ma łączyć, a nie dzielić. Należało wcześniej uzyskać zgodę miasta, aby krzyż nie był orężem, wręcz "zakładnikiem" próbie pozyskania gruntu, a żywym świadectwem wiary. Nie będę brała udziału w dzisiejszym głosowaniu, bo dla mnie jest to przedłużanie sporu.

KOMENTARZE9

  • Cytat 2012-01-19 07:29:23
    zacytuje: "My oni ci tamci 2012-01-17 11:34:24 troche pomieszania ZSRR i USA ;) Samorząd, to samorząd. A prezydent wybrany przez wyborców reprezentuje ich interesy, jest na czele społeczności, o które musi [powinien to obłudne tu słowo] , MUSI dbać. Niestety nie wiemy, czy spoleczność... nie potrzebuje tego kościoła. Jak potrzebuje niech ma. Słowa prezydenta "O budowie kościoła już mogą zapomnieć" świadczą tylko o tym, że mówi o budowaniu czegoś tam a zachowuje się jak sekretarz KC KPZR albo Jej Mość Książe na Stalowej Woli i stawia się ponad wszystkimi. On jest WŁADZA. A oni ? Czy ci "oni" to czasem nie my wszyscy? Schemat jego działań jest taki sam jak sam wspominał w rozdziale dotacji Unii Europejskiej, liczy się Władca, Feudał, Sekretarz, Kolega, Sponsor. A gdzie "oni", czyli "my"? [z resztą z zalożenia UE, systemem dotacji, buduje komunizm leninowsko, marksistowsko jakiś tam, nie zdając się na wolny, zdrowy rynek :) nie przypomina nam to czegoś z niedawnej przeszłości?]"  rozwiń
  • Szanujmy innych 2012-01-19 07:27:11
    AD 1Warren Co ma prawo budowlene do wlasności działki i głosowania stosunkiem 11 do 10 i wspaniale brzmiacy głos wstrzymujący się wierzącej radnej z PO? Biedny 1Warren, ma to samo co 2lub 3 dodatkowe klepki. Wystarczy?
  • lolo 2012-01-17 14:46:02
    i do czego to dochodzi?? Czy nie po to budujemy kościoły aby nie zabrakło w nich miejsca na krzyże czy trzeba postępować wbrew prawu wbrew ludziom ... Krzyż powinien łączyć a nie dzielić a kolejne nieprawidłowości pokazane ze Stalowej Woli wskazują na brak rozsądku ze strony pis a biskupi nie reaguj...ą jak trzeba...żenada  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!